*Ανακοινώθηκε sold out.

*Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΙΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σάλτσμπουργκ, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Πήρε προβάδισμα με τον Σάντσες στο 19′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 57′, επτά λεπτά αργότερα ο Τσαλχάνογλου με πέναλτι έκανε το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις για την Ίντερ, στο οποίο και μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι υποδέχθηκε τη Σάλτσμπουργκ, της οποίας και επικράτησε με 2-1, για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει σχετικά νωρίς το προβάδισμα και να πάει έτσι στα αποδυτήρια. Επέστρεψε όμως από αυτά με αρκετή δόση χαλαρότητας και το “πλήρωσε” γρήγορα με ισοφάριση. Αν και έβγαλε άγχος, κατάφερε να πάρει ξανά τα ηνία σε μικρό χρονικό διάστημα και να το διατηρήσει μέχρι τέλους, παρά τις όποιες προσπάθειες εκατέρωθεν.

Έφτασε έτσι τους επτά βαθμούς στις τρεις πρώτες στροφές των ομίλων, έχοντας προηγηθεί η ισοπαλία με τη Σοσιεδάδ (1-1 εκτός) και η νίκη επί της Μπενφίκα (1-0 εντός). Εντός συνόρων τώρα, την περασμένη εβδομάδα, πέρασε με 0-3 από την έδρα της Τορίνο, σκοράροντας και τα τρία τέρματα της στο δεύτερο ημίχρονο. Για την ώρα, βρίσκεται στο -1 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους, με ματς όμως λιγότερο. Ηττήθηκε μια φορά στα πέντε εντός της (3-1-1).

Ίντερ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σλάβια Πράγας, για το Γιουρόπα Λιγκ. Προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Μποβέ και στο 17′ ο Λουκάκου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Από ένα νικηφόρο σερί πέντε αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται από την πλευρά της η Ρόμα, πιστοποιώντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλό φεγγάρι. Στην πιο πρόσφατη από αυτές, την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο υποδέχθηκε τη Σλάβια Πράγας, στα πλαίσια των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, της οποίας και επικράτησε με 2-0.

Μπήκε με γκολ από τα αποδυτήρια στο παιχνίδι και από νωρίς είχε τον πλήρη έλεγχο. Δε σταμάτησε όμως εκεί, συνέχισε να είναι αυτή που απειλεί περισσότερο και πολύ γρήγορα βρήκε για δεύτερη φορά δίχτυα. Έκανε περισσότερο διαχείριση στη συνέχεια και κατάφερε να κλείσει καλά τους χώρους προς την εστία της, σε μια ομάδα που για ακόμη μια σεζόν είναι αρκετά επιθετική.

Έκανε έτσι το απόλυτο στον όμιλο μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, έχοντας προηγηθεί οι νίκες κόντρα σε Σέριφ (1-2 εκτός) και Σερβέτ (4-0 εντός). Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από το εντός 1-0 επί της Μόντσα, πριν από μια εβδομάδα, όπου αν και ανώτερη δυσκολεύτηκε αρκετά να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου. Σε διαρκή άνοδο στην κατάταξη, ούσα στο -2 από την εξάδα. Ωστόσο, πήρε ένα διπλό στις τέσσερις εξόδους της (1-1-2), αν και σκόραρε σε όλες.

Με αρκετές απουσίες ταξίδεψε η αποστολή της Ρόμα για το Μιλάνο, με τον Πορτογάλο τεχνικό να παρακολουθεί το ματς από τις κερκίδες, καθώς είναι τιμωρημένος.