ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Ατλάντα. Σκόραραν οι Αραούχο (4′) και Μαρτίνες (61′). Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 29′ λόγω αποβολής του Μότα.

Τέσσερις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Ίντερ Μαϊάμι (2-2-0), την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Ατλάντα γνωρίζοντας την ήττα με 2-0. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μόλις στο 4′, προτού ο Μότα δεχτεί δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα τεσσάρων λεπτών αφήνοντάς την με δέκα ποδοσφαιριστές.

Δεν κατάφερε να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο παραμένοντας στους 18 βαθμούς και το -2 από τη ζώνη των πλέι οφ της Ανατολικής Περιφέρειας. Το συγκρότημα του Νέβιλ έχει απολογισμό 4-1-0 σε πέντε εντός έδρας αγωνιστικές σκοράροντας σε κάθε μία αναμέτρηση τουλάχιστον από δύο γκολ. Μοναδικός απόντας ο τραυματίας Ρόμπινσον.

ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bwin)

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Νιου Ίνγκλαντ. Ο Ρεϊνόσο με πέναλτι έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους στο 37′, τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Μπορέρο (53′) και Μπόου (69′).

Μόλις μία νίκη σε επτά αγωνιστικές (μία ισοπαλία, πέντε ήττες) πανηγύρισε η Μινεσότα, αυτή στην έδρα της Ντάλας (2-1) στις 23 Μαΐου. Την Δευτέρα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Νιού Ίνγκλαντ (2-1 εκτός), παρά την εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησε στο πρώτο ημίχρονο και το προβάδισμα στο 37′.

Έριξε ρυθμούς στο δεύτερο και είδε τα δεδομένα να ανατρέπονται μέσα σε 16′. Η Μινεσότα πανηγύρισε μόλις δύο νίκες σε δέκα εκτός έδρας αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες), στις 4/5 τελευταίες γνώρισε την ήττα. Την τελευταία στιγμή θα αποφασιστεί η συμμετοχή των Τραπ, Λουντ, Ντανλάντι και Αμαρίλα.