*Tελικός για την είσοδο στον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα που θα ηττηθεί συνεχίζει στον 2ο προκριματικό του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

*Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Το ματς πραγματοποιείται στην Ισλανδία, στην έδρα της Βίκινγκουρ.

ΙΝΤΕΡ ΚΛΟΥΜΠ ΝΤ’ ΕΣΚΑΛΔΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ανδόρα)

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με σκορ 1-2 τη Λα Φιορίτα, στον ημιτελικό της προκαταρκτικής φάσης των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 45+2’ ο Ρινάλντι σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 55’ ο Σολντεβίλα ισοφάρισε σε 1-1 και στο 66’ ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Ίντερ.

Η Ίντερ Κλουμπ ντ’ Εσκάλδες έρχεται από τη νίκη με αντίπαλο τη Λα Φιορίτα (1-2) και θα διεκδικήσει την είσοδό της στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στη γηπεδούχο Βίκινγκουρ. Συμμετέχει στη διοργάνωση ως η πρωταθλήτρια Ανδόρας. Πέρσι, έφτασε έως τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, όπου αποκλείστηκε από την αλβανική Τέουτα. Νωρίτερα, στο σημείο που βρίσκεται τώρα, επικράτησε της Τορσάβν στον ημιτελικό με 0-1, όμως έχασε στον τελικό από την Πρίστινα με σκορ 2-0. Είναι εκτός αποστολής ο βασικός κίπερ Γιόσεπ Γκόμες που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

Ίντερ Κλουμπ ντ’ Εσκάλδες Στατιστικά

*8/10 αναμετρήσεις έληξαν με goal/goal

*4/5 παιχνίδια τελευταία με over 3.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισλανδία)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε της Λεβάντια με σκορ 1-6, στον ημιτελικό της προκαταρκτικής φάσης των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 5’ ο Μπεγκλαρισβίλι σκόραρε με πέναλτι για το 1-0, στο 10’ ο ΜακΓλάγκαν ισοφάρισε σε 1-1. Στο 27’ ο Ίνγκασον το 1-2, στο 45+1’ ο Σίγκουρντσον το 1-3 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 49’ ο Χάνσεν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-4, στο 71’ ο Γκούντγιονσον το 1-5 και στο 77’ ο Μάγκνουσον το 1-6.

Η Βίκινγκουρ έδειξε σε τρομερή κατάσταση στον ημιτελικό με τη Λεβάντια Ταλίν (1-6) και πήρε μια πολύ εύκολη νίκη ως γηπεδούχους. Προέρχεται από πέντε διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει τελευταία. Είναι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος, μαζί με τη Στιάρναν και απέχουν αμφότερες από την κορυφή, οκτώ πόντους. Ο Ισλανδός Άρναρ Μπέργκμαν Γκουνλάουγκσον είναι στην τεχνική ηγεσία της ομάδας από τον Απρίλιο του 2019. Το θετικό είναι ότι δεν αναφέρθηκαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα και αναμένεται να παραταχθεί πλήρης.