*Στον πρώτο γύρο: Έμπολι – Ίντερ 0-1

*NG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Ίντερ πέτυχε 2+ γκολ στα 9/11 τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια.

ΙΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Νάπολι. Ο Νταρμιάν άνοιξε το σκορ στο 43′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Χουάν Ζεσούς (81′).

Επηρεασμένη από τον οδυνηρό αποκλεισμό της στη διαδικασία των πέναλτι με αντίπαλο την Ατλέτικο Μαδρίτης, στο πλαίσιο των “16” του Τσάμπιονς Λιγκ, η Ίντερ παρουσίασε ένα μέτριο πρόσωπο απέναντι στη Νάπολι και το πλήρωσε.

Προηγήθηκε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, δεν κατάφερε να “καθαρίσει” το “τρίποντο” στις 2-3 καλές ευκαιρίες που δημιούργησε, προτού πληρώσει την αμυντική αδράνειά της στο 81′. Πλέον περιμένει απλά τη μαθηματική ανάδειξή της ως πρωταθλήτρια Ιταλίας, καθώς συγκεντρώνοντας 76 βαθμούς βρίσκεται στο +11 από τη 2η Μίλαν που έχει παιχνίδι περισσότερο.

Διατηρείται αήττητη σε 23 αγωνιστικές (19-4-0), ηττήθηκε εντός έδρας για τελευταία φορά από τη Σασουόλο (2-1) στις 27 Σεπτεμβρίου. Ο Ζόμερ ένιωθε κάποιες ενοχλήσεις στον αστράγαλο, ωστόσο αναμένεται κάτω από τα γκολπόστ. Διαθέσιμος ο Κάρλος Αουγκούστο που “παλεύει” για μία θέση στην ενδεκάδα. Νοκ άουτ τέθηκε ο Αρναούτοβιτς.

ΙΝΤΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΜΠΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Μπολόνια. Το γκολ πέτυχε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φαμπιάν.

Κρατούσε με νύχια και με δόντια το μηδέν στα μετόπισθεν απέναντι στην Μπολόνια στο “Carlo Castellani”, μέχρι και την εκπνοή των καθυστερήσεων… Η Έμπολι δεν άξιζε τίποτα από την εν λόγω αναμέτρηση, είχε μακράν ως MVP της τον Καπρίλε που κατέγραψε συνολικά οχτώ αποκρούσεις, αποσοβώντας 0.85 γκολ.

Τρίτη σερί ήττα για τους “ατζούρι” με το ίδιο σκορ (1-0), επικράτησαν για τελευταία φορά της Σασουόλο (3-2 εκτός) στις 24 Φεβρουαρίου. “Έτρεξαν” ένα θετικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών μακριά από το σπίτι τους (2-1-0), στο οποίο απέσπασαν βαθμό επί της Γιουβέντους (1-1).

Την προηγούμενη σεζόν άλωσαν την έδρα της Ίντερ (1-0) στις 24 Ιανουαρίου, προηγήθηκαν οχτώ ήττες σε ισάριθμες σχετικές. Εξέτισε ο Φατσίνι, τη θέση του πήρε ο Μάλεχ. Από τραυματισμό ταλαιπωρείται ο Εμπουέχι. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή των Γκράσι και Ισμαίλι.