*Η Ίντερ κράτησε το μηδέν στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Ίντερ πανηγύρισε τη νίκη στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΙΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Τζένοα. Ο Αρναούτοβιτς έκανε το 1-0 στο 42′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ντραγκούσιν στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Στην έδρα που πέταξε δύο βαθμούς η Γιουβέντους στα μέσα Δεκεμβρίου σκόνταψε και η Ίντερ. Μένοντας στο 1-1 με την Τζένοα στο “Luigi Ferraris” παρέμεινε μεν στην κορυφή της Σέριε Α, ωστόσο είδε τους “μπιανκονέρι” να μειώνουν τη μεταξύ τους διαφορά στους δύο βαθμούς. Το εν λόγω αποτέλεσμα έβαλε τέλος σε νικηφόρο σερί τεσσάρων αγωνιστικών των “νερατζούρι”, ωστόσο παραμένουν αήττητοι σε 12 με απολογισμό εννέα νίκες και τρεις ισοπαλίες.

“Τρέχουν” ένα 4Χ4 στο “Giuseppe Meazza” στο πρωτάθλημα κρατώντας μηδέν παθητικό, στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκαν σε αυτό την Ελλάς Βερόνα πανηγύρισαν ισάριθμες νίκες (διαφορά γκολ 10-1). Διαθέσιμοι και πάλι για τον προπονητή Ιντζάγκι οι Λαουτάρο Μαρτίνες και Ντιμάρκο που δεν αγωνίστηκαν λόγω τραυματισμών στη Γένοβα. Αποκτήθηκε από την Κλαμπ Μπριζ ο Μπιουκάναν (ΜΕ).

ΙΝΤΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Σαλερνιτάνα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Τσάουνα στο 48′.

Τα βρήκε σκούρα απέναντι στη γεμάτη πάθος Σαλερνιτάνα στο “Bentegodi”. Πήρε τον δεύτερο ρόλο στην αναμέτρηση από το ξεκίνημα και γλίτωσε αρκετές φορές την παραβίαση της εστίας της. Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, φτάνοντας κοντά στην ισοφάριση μόνο στο 65′ με τον Ενγκόνζ να πλασάρει μόλις άουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Άμεση επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ελλάς Βερόνα, πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις 17 τελευταίες αναμετρήσεις επί της Κάλιαρι (2-0 εντός) στις 23 Δεκεμβρίου (πέντε ισοπαλίες, έντεκα ήττες). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 10 Νοεμβρίου 2014 για να βρούμε την τελευταία φορά που οι “τζιαλομπλού” απέφυγαν την ήττα στην έδρα της Ίντερ (2-2). Εξέτισε κι επιστρέφει ο Ντούντα, διαθέσιμοι οι Νταβίντοβιτς και Σαπονάρα. Παρελθόν αποτέλεσε ο Χίεν (ΑΜ) που μετακόμισε έναντι 8,5 εκ. ευρώ στην Αταλάντα.