*15η αγωνιστική

* 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν over 2.5.

* goal/goal  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΣΑΝΤΑ ΦΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ατλέτικο Νασιονάλ, η ιστορία της αναμέτρησης γράφτηκε από το 1ο μέρος αφού ο Εστουπινιάν στο 4ο μόλις λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους κάνοντας το 1-0, με την απάντηση των φιλοξενούμενων να έρχεται στο 19΄ με τέρμα του Ρομάν γράφοντας έτσι το τελικό 1-1.

Έβγαλε δυο παιχνίδια με μεγάλο βαθμό δυσκολίας η Σάντα Φε αφού πριν την ισοπαλία με 1-1 εντός έδρας απέναντι στην πρωταθλήτρια Νασιονάλ είχε προηγηθεί η μεγάλη νίκη εκτός έδρας απέναντι στην Ουνιόν Μανταλένα με 0-2, το γκολ των γηπεδούχων στο 4ο μόλις λεπτό από τον Εστουπινιάν θα μπορούσε να θεωρηθεί ιδανικό ξεκίνημα, ωστόσο ήρθε η ισοφάριση ένα τέταρτο αργότερα με τον Ρομάν, από την ισοφάριση της και μετά είχαμε ευκαιρίες εκατέρωθεν με την Νασιονάλ να είναι αυτή όμως που είχε την κατοχή της μπάλας και τον πλήρη έλεγχο, παρόλα αυτά το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του 1ο μέρους, στην επανάληψη είχαμε αλλαγή σκηνικού με την Σάντα Φε να είναι αυτή που θα υπερέχει σε όλους τους τομείς βγάζοντας ενέργεια και φρεσκάδα και από ατυχία και αστοχία δεν πήρε προβάδισμα στο σκορ, εν τέλει το σκορ έμεινε μέχρι το τέλος με τις δυο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Ιντεπεντιέντε Σάντα Φε Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ.

ΕΝΒΙΓΚΑΔΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 απέναντι στην Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν, το σκορ άνοιξε για του γηπεδούχους ο Λοντόνο στο 45+4΄, σκορ ημιχρόνου λοιπόν 1-0, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα φτάσουν στην ανατροπή αρχικά με τον Πόνς να ισοφαρίζει σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους στο 54΄ και τον Καμπίντο να διαμορφώνει το τελικό 1-2 στις καθυστερήσεις τις αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 91΄! είχε προηγηθεί και χαμένο πέναλτι του Κάβιντατ στο 82ο λεπτό για τους φιλοξενουμένους.

Δεύτερη σερί ήττα για την ομάδα του Σουάρεζ κόντρα σε έναν δύσκολο και απαιτητικό αντίπαλο, παρά το 1-0 του 1ου μέρους υπέρ των γηπεδούχων με το τέρμα του Λοντόνο στο 45+4΄ δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα και στο 2ο μέρος και με δυο γκολ των Πόνς στο 54΄ και Καμπίντο στο 90+1΄ η Ιντεπεντιέντε μπόρεσε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και έστω και στο φινάλε να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη. Σχετικά με το παιχνίδι κόντρα στην Σάντα Φε ο Σουάρεζ μπορεί να υπολογίζει κανονικά σε όλους αφού δεν αντιμετωπίζει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα, πλην την απουσία του νεαρού Πάλασιο λόγω εθνικής ομάδας.