* 24η Αγωνιστική (προτελευταία)

* Under 1.5 τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέταρτο σερί ταξίδι με ήττα για την Ιντεπεντιέντε την Τρίτη, πλασματικό ωστόσο το τελικό 4-1 από την Μπάνφιλντ. Είχε μεγάλα αμυντικά προβλήματα στις στημένες φάσεις, έμεινε και με 10 από το 60’. Συνεχίζει την πορεία “καρδιογράφημα”, αφού στο γήπεδό της μετρά τρεις σερί νίκες με μηδέν παθητικό.

Το “τρένο” του Κόπα Λιμπερταδόρες χάθηκε, πολύ δύσκολα προλαβαίνει, εξασφάλισε όμως το Σουνταμερικάνα με τα χθεσινά αποτελέσματα. Κλείνει τη σεζόν στην Κόρδοβα με την Ταγιέρες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Μπάνφιλντ. Μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ η Μπάνφιλντ με το Μαλδονάδο από στημένη μπάλα, στο 36’ ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδα τους για το 1-1, ενώ νωρίτερα η Ιντεπεντιέντε είχε δοκάρι. Ξανά από στημένη φάση (κόρνερ) ανέκτησε το προβάδισμα η Μπάνφιλντ (58’) με τον Λόγιο και δύο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Μπαρέτο της Ιντεπεντιέντε. Τρίτο γκολ από στημένη φάση για την Μπάνφιλντ στο 70’ (Γκαλόπο), ο Σονιόρα στην κόντρα έκανε το 4-1 στο 85’, πριν αποβληθεί και ο Ινσαουράλδε για την Ιντεπεντιέντε.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στις νίκες για την Σαν Λορέντσο την Τρίτη, επέστρεψε και στα γκολ μετά από τρία παιχνίδια με το 1-0 επί της Σαρμιέντο. Δίκαιη επικράτηση, έκανε καλό παιχνίδι για πάνω από μία ώρα, στο τέλος έπαιξε για το αποτέλεσμα.

Είχαν προηγηθεί τρεις σερί ήττες από Αλντοσίβι (2-0 εκτός), Χιμνάσια (0-1 εντός) και Βελέζ (2-1 εκτός). Αδιάφορη βαθμολογικά στο τέλος της σεζόν, δεν προλαβαίνει το Σουνταμερικάνα, έχει καλή διαφορά από τους κάτω, στη συνολική βαθμολογία υποβιβασμού που θα ισχύσει από το 2022.

Επιστρέφουν οι τιμωρημένοι Ορτιγόσα και Φερνάντες στο αρχικό σχήμα του Μοναρίς, που θα μείνει στον πάγκο ως το τέλος της σεζόν, με τον Σουμπέλδια της Λανούς να είναι ο μεγάλος στόχος για τη διαδοχή.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Σαρμιέντο. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι η Σαν Λορέντσο, απείλησε από νωρίς, άνοιξε το σκορ στο 34’ με κεφαλιά του Φερνάντες, είχε φάσεις και γι άλλο γκολ πριν το ημίχρονο. Με δικό της δοκάρι ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, πήρε μέτρα στη συνέχεια η Σαρμιέντο, απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις με ισοφάριση.