*Αγώνας ρεβάνς για τη φάση των προημιτελικών του Κόπα Σουνταμερικάνα. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα.

*Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά το νικητή του ζευγαριού Μελγκάρ – Ιντερνασιονάλ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Ντεπορτίβο Τατσίρα – Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε 0-1

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΝΤΕΛ ΒΑΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισημερινός)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Ορένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 23′ με τον Ορτίς και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 61′, εν τέλει έφτασε στη νίκη με το εύστοχο πέναλτι του Μπάουμαν στο 79ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε, σε ένα σερί όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Μαρτίν Ανσέλμι φιλοξενήθηκε από την Ορένσε, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ευτύχησε να πάρει και το προβάδισμα. Στο δεύτερο όμως είδε την αντίπαλο της να ισορροπεί την κατάσταση και να ισοφαρίζει προσωρινά, πριν ένα εύστοχο πέναλτι διαμορφώσει και το τελικό αποτέλεσμα.

Κάπως έτσι, έφτασε τους δέκα βαθμούς και μοιράζεται τη δεύτερη θέση με την Έμελεκ, στο -1 από την πρωτοπόρο Αούκας. Καλείται τώρα να διαχειριστεί σωστά το αποψινό ματς, στο οποίο και θα παραταχθεί έχοντας προβάδισμα πρόκρισης, μετά και το 0-1 με το οποίο επικράτησε την περασμένη εβδομάδα. Παίζει για δυο αποτελέσματα, τρεις νίκες και μια ισοπαλία στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της.

Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΤΑΤΣΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βενεζουέλα)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Ζαμόρα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 67ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα δυο λεπτά αργότερα.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Ντεπορτίβο Τατσίρα έρχεται από ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς να έχει γευτεί τη χαρά της νίκης. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, φιλοξενήθηκε από τη Ζαμόρα, για το πρωτάθλημα της Βενεζουέλας, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Σε γενικές γραμμές είχε καλή παρουσία στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε φάσεις, όμως για ακόμη μια φορά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Δεν έχει σκοράρει εδώ και τέσσερα ματς και αυτό είναι που προβληματίζει. Ιδιαίτερα για την αποψινή ρεβάνς, καθώς καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 0-1 από την περασμένη εβδομάδα. Παίζει μόνο για τη νίκη και μάλιστα με διαφορά δυο τερμάτων, για να είναι αυτή που θα προκριθεί στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Χωρίς διπλό στις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της (0-3-4).