*Φάση των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα.

*6η Αγωνιστική του 5ου ομίλου.

*Από τον όμιλο προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα τερματίσουν στην 1η θέση και θα αντιμετωπίσουν τις ομάδες που κατέλαβαν την 3η θέση στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γκουαϊρένα-Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν 3-3.

*Στην πιθανότητα ισοβαθμίας δύο ομάδων, το κριτήριο που καθορίζει τη τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Η Γκουαϊρένα διεκδικεί την πρόκριση με την Ιντερνασιονάλ. Αμφότερες έχουν 9 βαθμούς, με τους Βραζιλιάνους να έχουν καλύτερη διαφορά τερμάτων κατά ένα τέρμα.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΜΕΝΤΕΓΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΚΟΛΟΜΒΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λα Εκιδάδ, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των πλέι-οφ πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ερνάντεζ στο 19’ και το τελικό 2-0 ο ίδιο παίκτης στο 65’.

Ακόμα μία πολύ καλή εντός έδρας εμφάνιση για την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν, αυτή τη φορά απέναντι στη Λα Εκιδάδ. Μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και πίεση έντονα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έψαξαν έντονα το γκολ της ισοφάρισης, παρέμεινε σταθερή αμυντικά και εκμεταλλεύτηκε παράλληλα τους χώρους που βρήκε μεσοεπιθετικά, βρίσκοντας ξανά δίχτυα.

Καμία ελπίδα για πρόκριση δεν έχει ύστερα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής και το μόνο που της έχει απομείνει είναι να παίξει για το γόητρο της νίκης. Παραμένει εξαιρετική μπροστά στο κοινό της, καθώς μετράει μόλις μία ήττα από τις αρχές του Σεπτέμβρη, ενώ συνηθίζει μάλιστα να σκοράρει στις περισσότερες από τις αναμετρήσεις της. Στο αμυντικό της κομμάτι είναι αρκετά σταθερή, αφού έχει δεχθεί μόλις ένα γκολ στα τελευταία έξι παιχνίδια που έδωσε, ανεξαρτήτως διαοργάνωσης.

Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΟΥΑΙΡΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νουέβε Ντε Οκτούμπρε με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ντα Λουζ στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οτάζου στο 52’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο παίκτη στο 62’. Στη συνέχεια ισοφάρισε ο Στέφενς στο 75’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μασιέλ στο 90+5’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντική νίκη για τη Γκουαϊρένα απέναντι στη Νουέβε Ντε Οκτούμπρε. Παρ’ όλο που μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε πίσω στο σκορ από τα πρώτα κιόλας λεπτά, κατάφερε στην επανάληψη να απειλήσει με πολλές από τις ευκαιρίες της την αντίπαλη εστία, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ.

Μονόδρομος η νίκη σήμερα, καθώς μπορεί έτσι να αυξήσει τις πιθανότητές της για πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Φυσικά θα πρέπει να περιμένει παράλληλα και αποτέλεσμα από το ματς της Ιντερνασιονάλ, αλλιώς θα χρειαστεί να πάρει τη νίκη με δύο γκολ περισσότερα απ’ ότι η ομάδα από τη Βραζιλία, προκειμένου να την περάσει στη διαφορά τερμάτων, σε περίπτωση ισοβαθμίας. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, παραμένει αήττητη στα τελευταία πέντε ματς, όμως έχει δείξει πως δυσκολεύεται στις εξόδους της, αφού δέχεται αρκετά εύκολα γκολ, παρά το γεγονός ότι σκοράρει εξίσου.