ΚΟΡΔΟΒΑ

Φθηνή ήττα με 1-0 από τη Σανταμαρίνα γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Κόρδοβα, που εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων. Βρέθηκε από το 6ο λεπτό πίσω στο σκορ, δεν μπόρεσε όμως στη συνέχεια να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλο της. Το συγκρότημα του Ντι Μαρία πέταξε βαθμούς κόντρα σε μια βατή αντίπαλο, βάζοντας παράλληλα τέλος στο νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών που έτρεχε στο πρωτάθλημα. Στην 4η θέση και στο -9 από την πρώτη δυάδα η Κόρδοβα, θέλει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις και υποδέχεται τη Φλάνδρια με μοναδικό στόχο τους τρεις βαθμούς. Ισχυρή εντός έδρας μετράει έξι νίκες στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-0 από τη Σανταμαρίνα γνώρισε η Κόρδοβα την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Το Κόρδοβα – Φλαντριά παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής (Κλικ Εδώ)

ΦΛΑΝΤΡΙΑ

Παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε κόντρα στην πρωτοπόρο Αρχεντίνος Τζούνιορς, η Φλαντριά δεν μπόρεσε να αποσπάσει κάτι θετικό, γνωρίζοντας την ήττα με 0-1. Έκλεισε καλά τους χώρους και κατάφερε να περιορίσει την Αρχεντίνος στο πρώτο μέρος, λύγισε όμως στην πίεση της αντιπάλου της στο δεύτερο ημίχρονο. Μια ήττα που έσπασε το αήττητο σερί 17 αναμετρήσεων που έτρεχε, με τη Φλαντριά να βρίσκεται στην 11η θέση. Ψάχνει αντίδραση και επιστροφή στις επιτυχίες και θα προσπαθήσει να φύγει με το καλύτερο αποτέλεσμα από τη δυνατή έδρα της Κόρδοβα.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-1 από την Αρχεντίνος Τζούνιορς γνώρισε η Φλαντριά την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2,5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.