*4η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της Νυρεμβέργης, Ματς Μέλερ Ντέλι, πανηγύρισε τη νίκη με το ίδιο σκορ (1-0) στις τρεις αναμετρήσεις που έδωσε κόντρα στην Ίνγκολσταντ φορώντας τη φανέλα της Σαν Πάουλι.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από το κακό, στο χειρότερο πηγαίνει η Ίνγκολσταντ στην επιστροφή της στη δεύτερη κατηγορία… Μετά τις ήττες από Ντιναμό Δρέσδης (3-0 εκτός) και Χαϊντενχάιμ (2-1 εντός) ήρθε ο διασυρμός άνευ προηγουμένου από την Ντάρμσταντ (6-1 εκτός) την προηγούμενη βδομάδα που την διατηρεί ουραγό. Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο κάνοντας γκολ στις τέσσερις από τις πέντε ευκαιρίες που δημιούργησαν στο στόχο.

Δεν έριξαν ρυθμούς στη συνέχεια φτάνοντας σε μία πέρα για πέρα δίκαιη επικράτηση. “Η Νυρεμβέργη έχει αποδείξει πως είναι ιδιαίτερα ποιοτική στο ξεκίνημα της σεζόν, θέλουμε να επανορθώσουμε την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας στον αγωνιστικό χώρο”, είπε ο προπονητής Πέτζολντ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (6-1) από την Ντάρμσταντ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Τίετζ (29′, 45+4′), Φάιφερ (39′) και Σνέλχαρντ (45+2′), στο 50′ ο Κούτσκε μείωσε σε 4-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Φάιφερ (66′) και Μανού (90+4′).

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το ρόδι στο πρωτάθλημα έσπασε την προηγούμενη βδομάδα η Νυρεμβέργη επικρατώντας της Φορτούνα (2-0 εντός), νωρίτερα είχε αναδειχθεί ισόπαλη με Άουε (0-0 εντός) και Πάντερμπορν (2-2 εκτός). Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν αφενός κινητικοί, αφετέρου ιδιαίτερα απειλητικοί στον αγωνιστικό χώρο. Πέρα από τα δύο γκολ που πέτυχαν ανάγκασαν τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τέσσερις επεμβάσεις.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν λέει ψέματα. “Δεν θα αφήσουμε την βαριά ήττα που γνώρισε η Ίνγκολσταντ την προηγούμενη βδομάδα να μας τυφλώσει. Παίζει με βαθιές μπαλιές, προσπαθώντας να γεμίσει τη μεγάλη περιοχή των αντιπάλων”, ανέφερε ο προπονητής Κλάους.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Φορτούνα. Ο Σίντλερ άνοιξε το σκορ στο 58′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με πέναλτι ο Βαλεντίνι στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων.