*Πρώτος γύρος του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Με ένα λεπτό καθυστέρηση θα ξεκινήσουν όλες οι αναμετρήσεις του 1ου γύρου του Κυπέλλου Γερμανίας, κατά τη διάρκεια του οποίου θα ακούγονται από τα μεγάφωνα συνθήματα για την προστασία του πλανήτη, στο πλαίσιο της καμπάνιας “Ημέρα εκστρατείας για την προστασία του κλίματος”. Μάλιστα για κάθε γκολ που σημειώνεται θα γίνεται δωρεά 100 ευρώ στην οργάνωση “Sports for future”, το ποσό που θα συγκεντρωθεί θα διπλασιαστεί από τη διοργανώτρια αρχή στο τέλος της σεζόν.

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-0) της Χέσντορφ.

Νικηφόρα ξεκίνησε την περιπέτειά της στην 3. Λίγκα, στην οποία υποβιβάστηκε την προηγούμενη σεζόν, η Ίνγκολσταντ. Την προηγούμενη βδομάδα προηγήθηκε μόλις στο 5′ διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα μέχρι τέλους με αντίπαλο την Μπάιροϊτ (1-0 εντός). Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ.

Έριξε ρυθμούς στο δεύτερο διατηρώντας εύκολα το μηδέν στα μετόπισθεν. “Θέλουμε να προκριθούμε, είναι το μόνο που έχει σημασία στο Κύπελλο Γερμανίας”, είπε ο προπονητής Ρεμ. Μεσοβδόμαδα η Ίνγκολσταντ προσπέρασε το εμπόδιο της Χέσντορφ (3-0 εκτός) στο Περιφερειακό Κύπελλο Βαυαρίας.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Σαντχάουζεν. Ο Μανού άνοιξε το σκορ στο 9′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Ζίροφ στο 24′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέλεμ στο 55′.

Αφού επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Ρέγκενσμπουργκ (2-0) στην πρεμιέρα της 2. Μπουντεσλίγκα, η Ντάρμσταντ έσπασε το ρόδι την προηγούμενη βδομάδα πετώντας νοκ άουτ τη Σαντχάουζεν (2-1 εντός). Είχε την κατοχή μπάλας σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, απειλήθηκε σε αρκετές περιπτώσεις, ωστόσο είχε την τύχη με το μέρος της.

“Κατά την γνώμη μου η Ίνγκολσταντ είναι πιο δυνατή φέτος σε σχέση με πέρσι. Την σεβόμαστε απόλυτα, αλλά θέλουμε την πρόκριση”, ανέφερε ο προπονητής Λίμπερκνεχτ. Την περασμένη σεζόν τα “κρίνα” άλωσαν την έδρα της Ίνγκολσταντ επικρατώντας με 2-0 τον Ιανουάριο.