*17η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Εννέα αναμετρήσεις (0-3-6) άντεξε στον πάγκο της Ίνγκολσταντ ο Αντρέ Σούμπερτ, τη θέση του οποίου πήρε κι επίσημα ο Ρίντιγκερ Ρεμ.

*Over 3,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς νίκη παραμένει η Ίνγκολσταντ σε έντεκα αγωνιστικές με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και οχτώ ήττες. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Χάνσα Ρόστοκ (1-1). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο δέχτηκαν ισχυρότατη πίεση από τους αντιπάλους τους που ισοφάρισαν άμεσα, αλλά δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τα δεδομένα στην αναμέτρηση.

Παρελθόν αποτέλεσε ο Αντρέ Σούμπερτ από την τεχνική ηγεσία της Ίνγκολσταντ, την οποία ανέλαβε ο Ρίντιγκερ Ρεμ που θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του κόντρα στο Αννόβερο. Ο 43χρονος Γερμανός αποχώρησε στα τέλη Οκτώβρη από τον πάγκο της Βέχεν μετά από 4,5 χρόνια. “Ο στόχος μας είναι ξεκάθαρος: Θέλουμε να παλέψουμε με όλες τις δυνάμεις μας για την παραμονή”, είπε ο νέος προπονητής του συλλόγου.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Χάνσα Ρόστοκ. Ο Κέλερ άνοιξε το σκορ στο 41′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Βερχόεκ στο 49′.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το Αννόβερο κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Αμβούργου, κόντρα σε όλα τα προγνωστικά, την προηγούμενη βδομάδα (1-0 εντός), φτάνοντας παράλληλα τους 17 βαθμούς που το διατηρούν οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Οι γηπεδούχοι είδαν το γκολ του Γκλάτζελ στο 11′ να ακυρώνεται ως οφσάιντ για τους αντιπάλους τους, ενώ τρία λεπτά αργότερα πήραν το προβάδισμα.

Ανέβασαν κατακόρυφα ρυθμούς οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο, μη καταφέρνοντας να αποφύγουν την ήττα. “Έχουμε καταστρώσει ένα σαφές πλάνο και είμαστε αισιόδοξοι ενόψει της Ίνγκολσταντ. Θέλουμε να επικεντρωθούμε στις δικές μας δυνάμεις”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο υπηρεσιακός προπονητής Νταμπρόφσκι. Επέστρεψαν οι Μπέρνερ και Ερνστ που εξέτισαν την ποινή τιμωρίας τους.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) του Αμβούργου. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μαϊνά στο 13′.