ΙΝΤΣΕΟΝ

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ιντσεόν, έχοντας απολογισμό τέσσερις βαθμούς σε αυτές τις δυο αναμετρήσεις. Προερχόμενη από το ”διπλό” στην έδρα της Σεονγκνάμ (0-1), η ομάδα του Κιμ Ντο-Χουν φιλοξενήθηκε από την Σουγόν, στην έδρα της οποίας και απέσπασε την ισοπαλία 2-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 64ο λεπτό, η Ιντσεόν κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να προηγηθεί στο παιχνίδι με τα τέρματα των Κιμ Ντο-Χιουκ (75′) και Σονγκ Σι-Βου (90′), αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, μετά και την αποβολή του Λι Γιούν-Πιό, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, στο 86ο λεπτό. Δευτερόλεπτα μετά το προβάδισμα της, η Ιντσεόν κατάφερε να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης και να αρκεστεί στο βαθμό της ισοπαλίας. Εξακολουθεί να βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει οκτώ βαθμούς μετά από δεκατρείς αγωνιστικές, ούσα ένα βαθμό πίσω από την προτελευταία Γεονάμ. Αγνοεί την εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, όπου και έχει απολογισμό δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες σε έξι αντίστοιχα παιχνίδια.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Σουγόν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΣΟΥΟΝ ΣΙΤΙ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Σουόν Σίτι, μετά και από αυτή στην έδρα της Γκουανγκτζού (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Ντεόκ-Γιε φιλοξένησε την Σεούλ, από την οποία και γνώρισε βαριά ήττα με 0-3. Ακόμη μια κακή εμφάνιση από πλευράς γηπεδούχων, με την ήττα να είναι αναπόφευκτη. Αυτή ήταν και η πέμπτη ήττα της στα έξι τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Παραμένει έτσι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, και πιο συγκεκριμένα στην 10η θέση, όπου και μετράει έντεκα βαθμούς μετά από δεκατρείς αγωνιστικές. Σε έξι εκτός έδρας παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα, έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη, μετρώντας επίσης δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες στα υπόλοιπα αντίστοιχα παιχνίδια.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Σεούλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.