8η αγωνιστική

*Μετρούν 2/2 αναμετρήσεις με under 2.5 μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει νικητής στα 2 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΙΜΠΙΘΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 2-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Σπόρτινγκ Χιχόν, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 5’ ο Ινσούα σκόραρε για το 1-0. Στο 39’ ο Θενιταγόια ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 60’ ο Οτέρο πέτυχε δεύτερο γκολ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ιμπίθα δε μπόρεσε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της καθώς έχασε στην έδρα της Σπόρτινγκ Χιχόν (2-1). Ωστόσο, ήταν και πάλι ανταγωνιστική, δείχνοντας ότι είναι σε καλό δρόμο. Έβγαλε αντίδραση έπειτα από το αρνητικό ξεκίνημα που πραγματοποίησε στη σεζόν και έκανε δύο σερί νίκες απέναντι σε Τενερίφε εντός έδρας και Οβιέδο εκτός έδρας, με το ίδιο σκορ 1-0. “Αισθανόμαστε σίγουροι και ασφαλείς γι’ αυτό που δουλεύουμε ως ομάδα”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής της Ιμπίθα. Όσον αφορά την αποστολή εξέτισε και επιστρέφει ο αμυντικός Χουάν Ιμπίθα, ενώ συμπεριλήφθηκε σε αυτή και ο μέσος Μπόγκους και ενδέχεται να πάρει χρόνο συμμετοχής. Από την άλλη, εξακολουθεί να αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών καθώς δεν είναι διαθέσιμοι οι Σασούα, Ντιόπ, Καστέλ και Ίσμα Ρουίθ που ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς.

Ιμπίθα Στατιστικά

*4/7 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*5/7 παιχνίδια τελευταία με “2-3 γκολ”

*Δέχεται γκολ σε 8/10 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΥΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο την Οβιέδο, εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Μοιρασμένη κατοχή και καλές φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Λούγο δε διανύει περίοδο φόρμας και είναι ενδεικτικό ότι δεν έχει σημειώσει νίκη για τρεις αγωνιστικές. Αναδείχτηκε ισόπαλη με αντίπαλο την Οβιέδο (0-0) εντός έδρας ενώ ερχόταν από δύο απανωτές ήττες, παρότι σκόραρε γκολ. Έχασε εκτός έδρας από τη Βιγιαρεάλ Β’ (3-1) και νωρίτερα δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα εντός έδρας, με αντίπαλο την ανώτερη Αλαβές (1-2), αν και προηγήθηκε στο σκορ. Δύο νίκες και μία ισοπαλία ο απολογισμός στα τελευταία πέντε παιχνίδια. Εξέτισε και επιστρέφει ο βασικός επιθετικός Κρις Ράμος, θα δώσει μια καλή λύση στο πλάνο του προπονητή του. Αντιθέτως, είναι εκτός δράσης ο Μπρούνο Πίρι. Το θετικό είναι ότι επιστρέφουν και οι διεθνείς Κουέγιαρ, Τίαμ και Σεκέιρα.