*21η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ξάνθη – Ιεράπετρα 2-1

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ολοταχώς προς τον υποβιβασμό οδεύει η Ιεράπετρα, που έχασε με κατεβασμένα χέρια εκτός έδρας απ’ τον Εργοτέλη την περασμένη εβδομάδα. Δεν μπήκε ποτέ στο πνεύμα του αγώνα, δέχτηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δεν είχε τον τρόπο να αντιδράσει, μοιραία διασύρθηκε. Συνέχεια στις ήττες για την ομάδα της Κρήτης, ήταν η τέταρτη στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, δεν έχει νίκη στις τελευταίες έξι (0-2-4).

Οι Κρητικοί έμειναν στους 12 πόντους και πλέον είναι στο -8 απ’ την παραμονή, η αποστολή τους είναι τρομερά δύσκολη, απομένουν εφτά ματς για το φινάλε της χρονιάς (μαζί με τα πλέι-άουτ) και οφείλουν να κάνουν τη μία υπέρβαση μετά την άλλη. Επιστρέφουν οι πολύτιμοι Χιντζίδης και Τεγούσης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 κόντρα στον Εργοτέλη. Ο Κωστανάσιος το 1-0 στο 9’, το 2-0 έκανε ο Μανουσάκης στο 32’, στις καθυστερήσεις ήρθαν τα άλλα δύο γκολ του Εργοτέλη με τους Πέιο και Κοκκίνη.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ Στατιστικά

*Έρχεται από 5/8 G/G ανεξαρτήτως έδρας.

*Τα 10/18 τελευταία ματς ήταν Under 2.5.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΞΑΝΘΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να κερδίσει τον Διαγόρα, τα κατάφερε με σοβαρή εμφάνιση, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, σκόραρε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και επικράτησε δίκαια. Είχε ανάγκη αυτή τη νίκη, την πήρε με μηδενικό παθητικό, θέλει να πλησιάσει την πρώτη δυάδα, εκμεταλλευόμενη και το ντέρμπι Λεβαδειακός – Ιωνικός. «Πρέπει να κάνουμε δύο νίκες, ώστε αν κάνουν απώλειες οι πρωτοπόροι, να τους πλησιάσουμε και μετά στα πλέι οφ να πάμε για την 1η ή τη 2η θέση», είπε ο κόουτς Τεννές.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες με Καραϊσκάκη (1-1) και Τρίκαλα (0-0). Με 35 πόντους είναι στο -8 απ’ την κορυφή και στο -3 απ’ τη δεύτερη θέση. Επιστρέφει ο Μυστακίδης (Μέσος, 11). Η αποστολή: Ίτσο, Μπέντο, Κέλαβα, Έλλιοτ, Τσαμούρης, Παντελιάδης, Πέτροβιτς, Τζούρμαν, Βέρκερ, Ντίνας, Τεσίγια, Τάτος, Θυμιάνης, Σχρόιεν, Σιατραβάνης, Βόλτερς, Έμπερτ, Παπάζογλου Θ., Καπνίδης, Μυστακίδης, Μικελτάτζε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Διαγόρα. Το 1-0 ο Κέβιν στο 33’, το 2-0 έκανε ο Σρόιχεν στο 57’.