Αυστρία

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ – ΧΑΛΙΦΑΞ

Δημοσίευση: Κατηγορία: Αυστρία

*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τα play off ανόδου. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι. Όποια ομάδα περάσει θα αντιμετωπίσει σε νέο μονό νοκ άουτ παιχνίδι εκτός έδρας την Μπαρνέτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Σόλιχαλ Μουρς – Χάλιφαξ 1-1, Χάλιφαξ – Σόλιχαλ Μουρς 1-3

*14/20 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γιορκ, με τέρμα του Στίβενς στο 87ο λεπτό.

Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε την Γιορκ με 1-0 και τερμάτισε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της κανονικής περιόδου, τελειώνοντας αρκετά καλά τη σεζόν, με τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια, έχοντας χάσει μόνο από την Μπρόμλεϊ με 3-0 εκτός έδρας.

Με αυτό το αποτέλεσμα εξασφάλισε τη διεξαγωγή του σημερινού αγώνα στο γήπεδό της. Βέβαια το ερωτηματικό είναι κατά πόσο είναι καλό αυτό για την ίδια, αφού στην κανονική περίοδο πέτυχε μία νίκη παραπάνω εκτός έδρας απ’ ότι εντός! Τουλάχιστον έχει δύο σερί νίκες στα πιο πρόσφατα που έπαιξε στο γήπεδό της.

Κανονικά ήταν να αντιμετωπίσει την Γκέιτσχεντ, η οποία όμως δεν πήρε άδεια συμμετοχής στα play off! Και επειδή τερμάτισε πέμπτη και όχι τέταρτη, αποφασίστηκε να περάσει μπάι η τέταρτη Όλτρινχαμ στα ημιτελικά και η ίδια να υποδεχθεί την Χάλιφαξ.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*13/25 over 2,5 εντός έδρας

*8/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Ίστλεϊ, με τον Τζορτζ στο 27’ να ανοίγει το σκορ, ενώ ο Κουκ στο 61’ και ο Μουρ στο 70’ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Στο τέταρτο παιχνίδι της σε διάστημα εφτά ημερών, η Χάλιφαξ κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Ίστλεϊ και εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα play off για την άνοδο.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις αγώνες και δύο συνεχόμενες ισοπαλίες, κάτι που σημαίνει πώς δεν χάνει στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Αλλά μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί νίκες, πέντε στα εφτά τελευταία παιχνίδια της, ενώ γενικώς δείχνει να βολεύεται να παίζει εκτός, αφού στην κανονική περίοδο είχε 11 νίκες μακριά από το γήπεδό της και μόλις οκτώ σε αυτό!

Ο τεχνικός της, Κρις Μίλινγκτον, θεωρεί πώς το παιχνίδι θα κριθεί στις λεπτομέρειες, ειδικά μέσα στις δύο περιοχές. Και είναι αισιόδοξος πώς τα “αστέρια έχουν ευθυγραμμιστεί” ώστε να προκριθεί η ομάδα του!

Τέλος παραδέχθηκε πώς προπονήθηκαν και στα πέναλτι, τα οποία ίσως χρειαστούν απόψε.