* 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου για το Ολυμπιακό Τουρνουά.

* Βαθμολογία ομίλου: Μεξικό 3, Ιαπωνία 3, Νότιος Αφρική 0, Γαλλία 0.

* Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα προημιτελικά

* Κεκλεισμένων των θυρών.

* Το 2012, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου το Μεξικό επικράτησε 2-1 της Ιαπωνίας.

ΙΑΠΩΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Οι οικοδεσπότες Ιάπωνες έκαναν το χρέος τους στην πρεμιέρα του ομίλου, επικρατώντας του μεγάλου αουτσάιντερ Νότιος Αφρική, αλλά σίγουρα δεν έπεισαν με την εμφάνισή τους, ενόψει των δυνατών αναμετρήσεων με τους Γάλλους και τους Μεξικάνους.

Είχαν την επιθετική πρωτοβουλία και τις περισσότερες προσπάθειες στο ματς αλλά, δεν “έπνιξαν” τον αντίπαλο. Προβληματίστηκαν από την αντίπαλη άμυνα για μεγάλο διάστημα, τελικά τη λύση έδωσε στο 71′ ο κορυφαίος του συνόλου Κούμπο, που ανήκει στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Προηγούμενο ματς: Ιαπωνία – Νότιος Αφρική 1-0

ΙΑΠΩΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Νο Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Bet365)

* Under 2.5 τα δύο τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΕΞΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το Ολυμπιακό τουρνουά το Μεξικό, συνέτριψε τη Γαλλία με 4-1 και είναι πολύ κοντά στην πρόκριση στα προημιτελικά.

Δίχως φάσεις το πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα στο 0-0, αλλά το ξεκίνημα της επανάληψης ήταν εκρηκτικό για τους παίκτες του Λοσάνο. Από εκπληκτική ατομική προσπάθεια και ασίστ του Λάινες ήρθε το 1-0 του Βέγκα στο 47′ και οκτώ λεπτά αργότερα ο Κόρδοβα εκμεταλλεύτηκε σύγχυση της γαλλικής άμυνας για το 2-0 με δυνατό αριστερό σουτ. Οι Γάλλοι ισορρόπησαν το ματς στη συνέχεια, μείωσαν με πέναλτι του Ζινιάκ, αλλά το φινάλε άνηκε ξανά στους λατίνους. Ο Αντούνα με δυνατό αριστερό έκανε το 3-1 στο 80′ και ο Αγκίρε ολοκλήρωσε το θρίαμβο στο 91′ εκμεταλλευόμενος τραγικό λάθος των αντιπάλων!

Προηγούμενο ματς: Μεξικό – Γαλλία 4-1