*15η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Αμφότερα τα παιχνίδια των δύο ομάδων μεταξύ τους πέρσι, έληξαν με ακριβές σκορ 1-0 υπέρ της Επισκοπής.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε παρά τα τρομερά προβλήματα που αντιμετωπίζει, να περιορίσει τα Χανιά στο εντός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής και έμεινε στο 0-0. Άλλη ομάδα σε σχέση με αυτήν πριν από ενάμιση μήνα, το έδειξε και στο τερέν. Από τύχη δεν είδε την εστία του να παραβιάζεται στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο ήταν πολύ πιο ισορροπημένα τα πράγματα και απλώς είδαμε μια “σούπα”.

Κατάφερε την περίοδο της διακοπής να ανασυνταχθεί και όσο ήταν δυνατόν αυτό, να κάνει μια ανταγωνιστική ομάδα από την αρχή, χωρίς βέβαια να ξεχειλίζει από ποιότητα. Πρώτο τεστ θετικό απέναντι στα Χανιά, θέλει μόνο νίκη σήμερα. Δεν υπάρχει κάποιο νέο για απουσίας και ο Ηλίας Φυντάνης.

Ηρόδοτος Στατιστικά

*7 σερί N/G στο πρωτάθλημα

*Έξι συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα

ΕΠΙΣΚΟΠΗ

Προηγούμενο ματς: Κι όμως, έπρεπε να μπει Μάρτιος για να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, αφού κατάφερε να επικρατήσει με το ισχνό αλλά δίκαιο 1-0 επί της ΑΕΚ Β. Το αποτέλεσμα αυτό βασίστηκε σε μεγάλο βαθμό στην τύχη, καθώς η εικόνα της για ένα ακόμη ματς δεν ήταν καλή. Γλίτωσε σε πολλές περιπτώσεις από γκολ, ενώ η ίδια σκόραρε στην πρώτη της φάση από το ματς (50′).

Δεν γνωρίζουμε αν θα τα καταφέρει η Επισκοπή, το σίγουρο είναι ότι δείχνει πως δεν έχει διάθεση να πέσει αμαχητί. Μετά το πρώτο της τρίποντο, καλείται να καλύψει διαφορά έντεκα βαθμών αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία. Τραυματίας ο αμυντικός Κώτσιος, εκτός για άλλους λόγους, παραμένει ο κίπερ Βάτζιος.