*Νοκ-άουτ αγώνας για την 5η φάση του Κυπέλλου. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

Δείτε τα Προγνωστικά Ελλάδας

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πέρυσι πάλεψε για την πρωτιά στον όμιλο που συμμετείχε ο Πανιώνιος, τελείωσε μόλις στο -1 απ’ την κορυφή, η εικόνα που άφησε ήταν εξαιρετική. Φέτος συμμετέχει στον πέμπτο όμιλο, πήρε νέο προπονητή τον Βαγγέλη Χαντέ και έκανε αρκετές αλλαγές στο ρόστερ. Θέλει να διατηρήσει τις πρωταγωνιστικές βλέψεις, ωστόσο στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος ηττήθηκε 3-1 εκτός έδρας απ’ τη Μύκονο. Ιδιαίτερα αποτελεσματικός ο αντίπαλος, σκόραρε τρεις φορές σε ισάριθμες ευκαιρίες, οι παίκτες της Ηλιούπολης έπεσαν πάνω στον γκολκίπερ Διαμαντή, που έκανε τρομερή εμφάνιση. Σε επίπεδο Κυπέλλου, η Ηλιούπολη για να φτάσει μέχρι εδώ απέκλεισε κατά σειρά Αίαντα Γαστούνης (4-0), Ατσαλένιο (στα πέναλτι, 3-3 το 90λεπτο και η παράταση) και Αστέρα Βλαχιώτη (2-0).

Προηγούμενο ματς: Ήττα 3-1 κόντρα στη Μύκονο εκτός έδρας για την πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 3/4 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στην Winmasters).

*Έρχεται από 2/3 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΑΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έβγαλε αντίδραση μετά την εντός έδρας ήττα 0-1 απ’ τον Άρη, πήρε ένα σημαντικό αποτέλεσμα στην έδρα του ΟΦΗ την Κυριακή. Μπήκε πολύ καλά στο ματς, απείλησε πρώτη, όμως τα ηνία του ματς πέρασαν στους Κρητικούς, που απείλησαν σε μια-δυο περιπτώσεις. Τραγικό το δεύτερο ημίχρονο, καμία απ’ τις δύο ομάδες δε ρίσκαρε, ήταν μοιραίο να μείνει το 0-0 μέχρι το φινάλε. Απόλυτα δίκαιο το αποτέλεσμα, άφησε σαφώς περισσότερο ικανοποιημένους τους ανθρώπους της Λαμίας.

«Ξεκινήσαμε καλά, δημιουργήσαμε προϋποθέσεις για ένα γκολ, το ματς ισορρόπησε μετά. Διαχειριστήκαμε άψογα το παιχνίδι μέχρι το τέλος του και πήραμε έναν πολύ σημαντικό βαθμό γιατί προερχόμασταν από την εντός έδρας ήττα από τον Άρη και ο ΟΦΗ από τη νίκη επί του Παναιτωλικού», είπε ο κόουτς Γρηγορίου. Επιστροφή στις ισοπαλίες, έχει ρεκόρ 1-2-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 5 πόντους είναι 11η, άξιζε περισσότερους πόντους, ενώ πρέπει να σημειωθεί ότι είχε δύσκολο πρόγραμμα (έχει αντιμετωπίσει ήδη Ολυμπιακό, ΑΕΚ και Άρη).

Επιστρέφουν οι Ελευθεριάδης (Μέσος, 4) και Βλαχομήτρος (Μέσος, 1), έμειναν εκτός για λόγους ξεκούρασης οι βασικοί Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Αραμπούλι και Καραμάνος, τραυματίας ο Νούνιες. Η αποστολή: Γκαραβέλης, Σαράνοφ, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Γκόλεμιτς, Μαζουλουξής, Τζανδάρης, Τιρόνε, Μαργαρίτης, Μπεχαράνο, Γκέντσογλου, Ελευθεριάδης, Τρούμπουλος, Μανούσος, Βλαχομήτρος, Ρόμανιτς, Τσούκαλος, Μανουσάκης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στον ΟΦΗ. Παιχνίδι χαμηλού ρυθμού, δεν υπήρξαν πολλές ευκαιρίες. Σοβαρή η Λαμία, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, απογοητευτικός ο ΟΦΗ.