Ευρώπη

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ – ΟΥΛΣΑΝ

Δημοσίευση: Κατηγορία: Ευρώπη

*Αγώνας ρεβάνς για την ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, οπότε και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον τελικό, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Αλ Αΐν – Αλ Χιλάλ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Ουλσάν – Γιοκοχάμα Μαρίνος 1-0

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ (Ιαπωνία)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ουλσάν, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 19ο λεπτό.

Με άδεια χέρια επέστρεψε από τη Νότια Κορέα η Γιοκοχάμα Μαρίνος, την περασμένη εβδομάδα. Η ομάδα του Χάρι Κιούελ βρέθηκε πίσω σχετικά νωρίς και κόντρα στη ροή, σε ένα πρώτο ημίχρονο που ήταν πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της. Προσπάθησε να αντιδράσει στη συνέχεια, αλλά παρότι είχε ευκαιρίες, ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Διατηρείται ωστόσο στο κόλπο της πρόκρισης, ωστόσο ψάχνει μόνο νίκη σήμερα και με διαφορά δυο τερμάτων. Αήττητη στα τεσσερα πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες, ενώ στα 3/4 κράτησε και ανέπαφη την εστία της. Αυτή είναι η πρώτη φορά που φτάνει μέχρι εδώ στις πέντε συνολικές παρουσίες της στο Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας.

Γιοκοχάμα Μαρίνος Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα 9/10 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια.

ΟΥΛΣΑΝ (Νότια Κορέα)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρήκε δίχτυα με τον Λι Ντονγκ στο 19ο λεπτό.

Ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό έχει αποκτήσει η Ουλσάν, μετά και το 1-0 με το οποίο επικράτησε στην έδρα της. Η ομάδα του Χονγκ Μιούνγκ-Μπο δεν ικανοποίησε πλήρως με την εμφάνιση της, ωστόσο πήρε προβάδισμα σχετικά νωρίς και μάλιστα κόντρα στη ροή του αγώνα. Δέχθηκε αρκετή πίεση στην πορεία, ωστόσο κατάφερε να διατηρήσει το 1-0 μέχρι τέλους.

Ταξίδεψε τώρα στην Ιαπωνία με στόχο την υπεράσπιση του, οπότε και παίζει για δυο αποτελέσματα. Πάντως, ηττήθηκε μια φορά στις έξι τελευταίες εξόδους της (3-2-1). Αυτή είναι η πέμπτη φορά στην ιστορία της που παίζει στα ημιτελικά. Στις τρεις πήρε και την πρόκριση για τον τελικό, κατακτώντας δυο φορές τον τίτλο (2012, 2020).