11η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία στα πρόσφατα 4 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΓΡΑΝΑΔΑ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα με σκορ 2-0 εκτός έδρας, από την Τενερίφη, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 31’ ο Ρομέρο σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 63’ ο Γκαγέγο πέτυχε δεύτερο γκολ με εκτέλεση πέναλτι και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γρανάδα έχει παρουσιάσει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της το τελευταίο διάστημα και είναι μια του ύψους μια του βάθους. Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με αντίπαλο την Τενερίφη (2-0), σ’ ένα ματς που δε μπορεί να είναι ικανοποιημένη με την εικόνα που παρουσίασε. Ηττήθηκε έπειτα από τρεις αγωνιστικές στη Σεγούντα Ντιβισιόν, όμως έχει σημειώσει μονάχα μία νίκη σε διάστημα πέντε αναμετρήσεων. Έχει βρεθεί αναμενόμενα εκτός εξάδας και απέχει πλέον έξι πόντους από την κορυφή της βαθμολογίας. “Δεν πρέπει να εισέλθουμε σε μια κατάσταση εκνευρισμού. Η Γρανάδα αλλάζει όταν είμαστε όλοι μαζί και παίζει όπως ξέρουμε και θέλουμε να παίζουμε”, δήλωσε ο κόουτς Καράνκα. Είναι εκτός οι Σέρχιο Ρουίθ, Τορέντε, Αλμπέρτο Περέα, Αντρέ Φερέιρα, αμφίβολοι οι Γιόναταν Σίλβα και Πέτροβιτς.

Γρανάδα Στατιστικά

*9/10 αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*4/5 παιχνίδια τελευταία είχαν under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 3/10 ματς εντός έδρας

ΣΑΡΑΓΟΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, εναντίον της Βιγιαρεάλ Β’, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 45’ ο Τζάουμε Γκράου σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 74’ ο Τασέντε ισοφάρισε σε 1-1 και στο 90+3’ ο Θαπατέρ σκόραρε και έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Η Σαραγόσα πανηγύρισε επιτέλους μια νίκη στο πρωτάθλημα έπειτα από καιρό. Δυσκολεύτηκε πολύ στο εντός έδρας ματς εναντίον της Βιγιαρεάλ Β’ (2-1), χρειάστηκε ένα τέρμα στις καθυστερήσεις για να κάμψει την αντίσταση του αντιπάλου. Νίκησε έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές και συνολικά έφτασε τις τρεις επιτυχίες στο φετινό πρωτάθλημα. “Ο κόσμος έχει δίκιο κι εμείς πρέπει να δώσουμε συνέχεια στη βελτίωσή μας και να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα”, δήλωσε ο τεχνικός της Σαραγόσα, Καρθέδο. Το κοινό του “Ρομαρέδα” έδειξε το προηγούμενο διάστημα ότι θέλει την απόλυση του Καρθέδο, όμως η διοίκηση εξακολουθεί να τον στηρίζει. Νέο πρόβλημα για τον επιθετικό Ιβαν Αθόν, θα μείνει εκτός για τρεις εβδομάδες, ενώ ο Φράντσο Σεράνο για 15 ημέρες. Είναι εκτός δράσης οι Εουχένι, Κλεμέντε, Βιγκαράι και Κιντέρος. Εξέτισε ο Σιμεόνε.