* Κεκλεισμένων των θυρών.

* 3-5-2 στα 10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Γουότφορντ.

Γουότφορντ – Μπόρνμουθ στην Bet365

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Άνετη εντός έδρας επικράτηση επί της Μπλάκμπερν με 3-1. Ήταν για πρώτη φορά τόσο αποτελεσματική επιθετικά και αυτό της έδωσε ένα προβάδισμα δύο γκολ μόλις στο 17ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο και μετά η Μπλάκμπερν ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 28ο λεπτό και πίεσε για την ισοφάριση. Στο δεύτερο η Γουότφορντ μπήκε και πάλι δυνατά και πίεσε με αποτέλεσμα να πετύχει – με αυτογκόλ – το τρίτο γκολ. Και πάλι η Μπλάκπουλ έβγαλε αντίδραση και πίεσε την γηπεδούχο και κέρδισε πέναλτι στο 69’, αλλά δεν κατάφερε να το κάνει γκολ. Στα υπόλοιπα λεπτά εγκατέλειψε την προσπάθεια και έμεινε το σκορ στο 3-1.

Σημάδια ότι αρχίζει να αξιοποιεί την ανωτερότητα του ρόστερ της έδειξε στην τελευταία αναμέτρηση η Γουότφορντ. Μένει μόνο να επιδείξει και συνέχεια στην απόδοσή της για να μπορέσει να σταθεροποιηθεί ψηλά και ίσως και να ανέβει και άλλα σκαλοπάτια. Δεν θα αγωνιστούν ο αμυντικός Μασίνα, οι μέσοι Ντέλε-Μπασίρου (2/0) και Χιουζ και οι επιθετικοί Ντίνι (1/0) και Γκρέι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε 3-1 εντός έδρας την Μπλάκμπερν με γκολ στο 13’, στο 17’ και στο 49’ με αυτογκόλ. Η αντίπαλός της μείωσε προσωρινά σε 2-1 στο 28’.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ Στατιστικά

* Δύο ισοπαλίες στα 19 τελευταία παιχνίδια της (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

* Under 2.5 οι 6 από τους 8 πιο πρόσφατους αγώνες της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ισοπαλία εκτός έδρας με 1-1 στο Κάρντιφ που άφησε τους πάντες στην Μπόρνμουθ ανικανοποίητους. Και αυτό γιατί μπορεί να επέκτεινε το αήττητο της στους έξι αγώνες (έχοντας τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες), αλλά με βάση την εικόνα του αγώνα άξιζε τους τρεις πόντους. Είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 35ο λεπτό. Στο δεύτερο η Κάρντιφ ανέβασε την απόδοσή της μέχρι να φτάσει στην ισοφάριση. Προσπάθησε και πάλι να πάρει το προβάδισμα η Μπλάκμπερν, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει και άλλο γκολ, αφού είδε το δοκάρι να σταματά την προσπάθειά της δύο φορές.

Δύο σερί ισοπαλίες μετά την διακοπή που έδειξε να την βγάζει εκτός ρυθμού. Κυρίως στο επιθετικό κομμάτι. Έχει πάντως τους παίκτες για να μπορέσει να βρει ξανά ρυθμό και να δικαιολογήσει την υψηλή θέση που έχει στον βαθμολογικό πίνακα. Χωρίς προβλήματα η αποστολή και μόνο ο αμυντικός Κέλι (2/0), ο μέσος Μπρουκς (2/0) και ο επιθετικός Κινγκ (1/0) δηλώνονται ως αμφίβολοι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 από την Κάρντιφ. Προηγήθηκε στο 35’, όμως ισοφαρίστηκε στο 62’.