12η αγωνιστική

*Η Γουότφορντ έχει ηττηθεί στα 12/14 παιχνίδια που έχει δώσει απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ (2-0-12).

*Η Γουότφορντ δεν έχει σκοράρει σε επτά παιχνίδια της Πρέμιερ Λιγκ φέτος, περισσότερα από κάθε άλλη ομάδα.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκανε την προσπάθειά της την προηγούμενη αγωνιστική στο Έμιρεϊτς, είχε σε καλή κατάσταση τον τερματοφύλακά της, Μπεν Φόστερ, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 1-0, ένα αποτέλεσμα δίκαιο με βάση την εικόνα του αγώνα. Γνώρισε τη δεύτερη σερί ήττα και μάλιστα με το ίδιο σκορ μετά από εκείνη από την Σαουθάμπτον εντός έδρας, αλλά και την τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της στην Πρέμιερ Λιγκ.

Σε αυτό τον αριθμό αγώνων κέρδισε μόνο την Έβερτον, με 5-2 στο Γκούντισον Παρκ. Πλησίασε επικίνδυνα στη ζώνη του υποβιβασμού, η διαφορά της από αυτή είναι μόλις δύο πόντοι, μετά από 11 ματς στο πρωτάθλημα έχει συγκεντρώσει 10 βαθμούς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Άρσεναλ. Στο 36’ ο Φόστερ απέκρουσε το πέναλτι του Ομπαμεγιάνγκ, με την Άρσεναλ να προηγείται, τελικά, στο 56’ με τον Σμιθ-Ρόου, ενώ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς στο 89’ αποβλήθηκε ο Κούτσκα.

Γουότφορντ Στατιστικά

*Δεν σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην betshop)

*Στους 3/5 πρόσφατους αγώνες της έχασε με 1-0.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σαν να μην κατέβηκε ποτέ στο εντός έδρας ντέρμπι με την Σίτι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ηττήθηκε με 2-0 χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα, ενώ αν δεν ήταν ο Ντε Χέα το σκορ θα μπορούσε να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει κερδίσει μόνο σε ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της στην Πρέμιερ Λιγκ.

Το έκανε στο Λονδίνο απέναντι στην Τότεναμ (3-0), στα πέντε υπόλοιπα μέτρησε τέσσερις ήττες και μία ισοπαλία. Την Τρίτη (23/11) αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Βιγιαρεάλ για τη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, ψάχνοντας ένα θετικό αποτέλεσμα στην προσπάθεια που κάνει για να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-0 από τη Μάντσεστερ Σίτι. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 7ο μόλις λεπτό από το αυτογκόλ του Μπαϊγί, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου από τον Μπερνάρντο Σίλβα,