*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίγκαν-Γουότφορντ 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρμιγχαμ, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λόουζα στο 6’ και το 2-0 ο Ντέιβις στο 16’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ασομπαλόνγκα στο 74’.

Πολύ καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Γουότφορντ. Καλύτερη στο ματς, εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή, κρατώντας ανέπαφη την εστία της έστω και δύσκολα.

Να χτίσει πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα είναι ο στόχος της, καθώς μάχεται για να βρεθεί ξανά εντός εξάδας. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά άφησε άκρως θετικά στοιχεία στη τελευταία της αναμέτρηση και σήμερα έχει για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας, γι’ αυτό και πρέπει να κάνει το 2/2. Αντιμετωπίζει την ουραγό του πρωταθλήματος, η οποία έχει πολλές αστάθειες αμυντικά, όμως μπορεί να γίνει ιδιαίτερα επικίνδυνη στο επιθετικό της κομμάτι αν της δοθούν χώροι.

Γουότφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκιόκερες στο 52’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του ΜακΦάτζιν στο 83’.

Πάλεψε η Γουίγκαν και κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε, παρέμεινε σταθερή αμυντικά, κρατώντας ανέπαφη την εστία της ως την έναρξη της επανάληψης. Ύστερα από εκείνο το σημείο ανέβασε τις γραμμές της και κατάφερε στα τελευταία λεπτά να βρει το γκολ της ισοφάρισης, παίρνοντας έναν σημαντικό βαθμό.

Ακόμα μία πολύ δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών για κείνη, καθώς αντιμετωπίζει μία από τις ομάδες που κυνηγάει την άνοδο μέσω των πλέι-οφ. Γνωρίζει πολύ καλά πως θα δεχθεί έντονη πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να προσέξει την αμυντική της προσέγγιση, καθώς δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Μακριά από το γήπεδό της δεν έχει αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα από τις αρχές του Οκτώβρη, όπου πέρασε από την έδρα της Ρόδεραμ (0-1).