Μπαράζ υποβιβασμού

*Μονός αγώνας νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Ο νικητής της αναμέτρησης εξασφαλίζει μια θέση στην 1η κατηγορία της επόμενης σεζόν.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 7 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΟΥΟΤΕΡΦΟΡΝΤ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ απέναντι στην Σεντ Πάτρικς, την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα παιχνίδι που έπρεπε να κερδίσουν, οι γηπεδούχοι ήταν κάκιστοι, έχοντας μόλις 1 τελική σε ενενήντα λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι ήταν επίσης άστοχοι, με το 0-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν το 5ο συνεχόμενο παιχνίδι της Γουότερφορντ χωρίς νίκη, ένα σερί που την έφερε στη θέση των μπαράζ για την παραμονή στην κατηγορία, στο -2 από τη Φιν Χαρπς. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της. Έχει σκοράρει στα 9 από τα τελευταία 10 εντός έδρας παιχνίδια της.

Μακροχρόνια τραυματίας ο Μπρέναν (3 συμμ./1 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 0-0 απέναντι στη Σεντ Πάτρικς.

Γουότερφορντ Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην betshop)

*Under2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΙΟΥ ΣΙ ΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί της Μπρέι, στα ημιτελικά των πλέι οφ ανόδου από τη 2η κατηγορία. Μετά από ένα 1ο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις, η Γιου Σι Ντι ήταν καλύτερη στο β’ μέρος και δίκαια προηγήθηκε στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι πίεσαν, αλλά δέχτηκαν το 0-2 στο 86′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, μη μπορώντας να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση μέχρι το τέλος.

Ήταν η 2η νίκη της σε 3 παιχνίδια για τα πλέι οφ. Έχει σκοράρει στα τελευταία 14 επίσημα παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει 2 συνεχόμενες νίκες. Το 2016 επικράτησε της σημερινής της αντιπάλου με 1-8(!), σε αγώνα για τη 2η κατηγορία.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί της Μπρέι.