ΓΟΥΟΛΣΟΛ - ΚΑΡΛΑΙΛ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ Προγνωστικά

*Αναμέτρηση για τον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Οποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται στην επόμενη φάση του θεσμού. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης.

*Οι πέντε τελευταίες αναμετρήσεις τους, δύο σε αυτό το γήπεδο, έχουν λήξει N/G μαζί με under 2,5

ΓΟΥΟΛΣΟΛ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κρόουλι, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τέλφορντ στο 11ο λεπτό. Ισοφάρισε γρήγορα με τον Γουάιτ, στο 14’, ενώ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 39’, παίρνοντας τη νίκη με τον Τζόνσον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

H Γουόλσολ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Κρόουλι, με αυτήν να είναι η τέταρτη νίκη της στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει ηττηθεί. Και ταυτόχρονα έχει τρεις συνεχόμενες νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει στο γήπεδό της!

Επεσε οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 13η θέση, αλλά έμεινε λίγο πιο πίσω, στο -6 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας ξεφύγει στο +12 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Γουίλκινσον (ΕΠ), Λάμπαντι (ΜΕ), Ράιλι (ΜΕ), Πρίτζμπεκ (ΤΕ), που έχασαν και τον προηγούμενο αγώνα της ομάδας τους.

Γουόλσολ Στατιστικά

*Εχει 5/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τρία σερί N/G

*Εχει 9/13 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 8/13 N/G εντός έδρας

ΚΑΡΛΑΪΛ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ κέρδισε με το εμφατικό 1-4 εκτός έδρας την Σάλφορντ, ανοίγοντας το σκορ με Ντένις μόλις στο τρίτο λεπτό. Και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Σμιθ στο 52’, κατάφερε να σκοράρει τρία ακόμη γκολ αργότερα, με τους Γκάι (67’), Γουίλαν (72’), Ντένις (80’).

Η Καρλάιλ πέρασε με 1-4 από το γήπεδο της Σάλφορντ, πραγματοποιώντας μία επιβλητική και εντυπωσιακή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες, τρίτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν έχει γνωρίσει κάποια ήττα, ενώ έχει και δύο νίκες στους τρεις πιο πρόσφατους εκτός έδρας αγώνες της που είναι αήττητη.

Μπήκε εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο στην κατηγορία της, στην 6η θέση του, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που βρίσκεται στην όγδοη θέση.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντίκενσον (ΜΕ), Σίνιορ (ΑΜ), Ντίξον (ΜΕ), Ντέβιτ (ΜΕ), ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο επιθετικός Πάτρικ που θα μείνει εκτός για περίπου ένα μήνα ακόμη.