*22η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουόκινγκ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Ολντερσοτ, αποφεύγοντας μία πέμπτη συνεχόμενη ήττα, αν και έπαιζε με παίκτη περισσότερο για παραπάνω από 30 λεπτά. Και στο γήπεδό της έχει τέσσερις σερί ήττες, έχοντας δεχθεί δύο γκολ σε όλες!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση συγκεκριμένα, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, 10 για την ακρίβεια, τόσο από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, όσο και από την ζώνη του υποβιβασμού.

Χτύπησε σοβαρά ο επιθετικός της, Οκλεϊ, που θα λείψει σχεδόν σε όλο το υπόλοιπό της σεζόν, απουσιάζει και ο μέσος Ινς λόγω τραυματισμού, αλλά επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Λόζα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουόκινγκ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ολντερσοτ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Αντριους στο 85ο λεπτό.  Όμως αντέδρασε, εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πώς έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 56ο λεπτό και ισοφάρισε με πέναλτι του Κρέτζμαρ στις καθυστερήσεις.

Γουόκινγκ Στατιστικά

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 5/9 G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας.

ΝΤΟΒΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντόβερ έχασε και από την Ντάγκεναμ με 0-2 εντός έδρας, αναζητώντας ακόμη την πρώτη της νίκη στη σεζόν, αλλά και στο 2021 γενικότερα! Και πλέον το θέμα δεν είναι πώς δεν κερδίζει, αλλά πώς μοιάζει παραδομένη στη μοίρα της. Η τελευταία ήττα της ήταν η τέταρτη συνεχόμενη, 18η σε 23 αναμετρήσεις την φετινή σεζόν.

Φυσιολογικά λοιπόν παραμένει ουραγός, με την χειρότερη άμυνα και επίθεση του πρωταθλήματος, έχοντας ακόμη μείον βαθμούς, ούσα στο -8 αυτή τη στιγμή, απέχοντας 23 βαθμούς από μία θέση παραμονής και μόνο με θαύμα θα καταφέρει να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού οι αμυντικοί Γκριν, Τζόνσον, Μόουζες, ο γκολκίπερ Παρκς και ο μέσος Μπραμπλ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ντόβερ έχασε και από την Ντάγκεναμ με 0-2 εντός έδρας, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τον Ρόμπινσον, στο 10’ και στο 26’, ενώ γενικότερα παρουσιάστηκε νωθρή και σχεδόν ακίνδυνη επιθετικά.