*Στον πρώτο γύρο: Τζίλιγχαμ – Γουίμπλεντον 1-0

*8/10 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: H Γουίμπλεντον κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Νοτς Κάουντι, σκοράροντας δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, με αυτογκόλ του Ρόουλινσον στο 80’ και με τον Μπάλμερ στο 85’.

Η Γουίμπλεντον κράτησε το μηδέν στην εστία της για τρίτο σερί παιχνίδι, αυτή τη φορά σκόραρε και δύο γκολ, κερδίζοντας με 0-2 εκτός έδρας την Νοτς Κάουντι.

Και μπορεί να έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία στους τρεις τελευταίους της αγώνες, αλλά η τελευταία νίκη ήταν η πρώτη εκτός έπειτα από εφτά παιχνίδια! Στην έδρα της έχει τέσσερις νίκες και μόλις μία ήττα στα εφτά τελευταία παιχνίδια της.

Ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλη, αλλά πλέον είναι σε απόσταση βολής, στο -1, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου και συγκεκριμένα από την σημερινή της αντίπαλο!

Γουίμπλεντον Στατιστικά

*Εννιά σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*8/9 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια τους

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Τρανμίρ, ισοφαρίζοντας με τον Μάστερσον στο 84’ το γκολ που δέχθηκε από τον Χέντρι στο τέταρτο λεπτό.

Η Τζίλιγχαμ απέφυγε μία ήττα, με γκολ προς το τέλος, ισοφαρίζοντας σε 1-1 εντός έδρας την Τρανμίρ.

Αυτό ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της στα πέντε τελευταία έχει τρεις ήττες και δύο νίκες, εναλλάξ, σε ένα μοτίβο που αν συνεχιστεί, είναι η σειρά της νίκης!

Εχει βρεθεί στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία που οδηγεί στα play off για την άνοδο, στο +1 από την σημερινή της αντίπαλο που είναι όγδοη. Αλλά έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας και κατ’ επέκταση πολύ άσχημη διαφορά τερμάτων, κάτι που δεν την βοηθάει στις ισοβαθμίες.