*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον πρώτο γύρο του Λιγκ Καπ. Σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν πριν 10 μέρες στην πρεμιέρα πρωταθλήματος σε αυτό το γήπεδο, με την Γουίμπλεντον να κερδίζει με 2-0.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Χάρτλπουλ, ούσα καλύτερη και πιο επικίνδυνη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο δέχθηκε πίεση και γλίτωσε στο τέλος από το δοκάρι της.

Η Γουίμπλεντον αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Χάρτλπουλ, ξεκινώντας σχετικά καλά τη σεζόν της μετά τον υποβιβασμό της στη Λιγκ 2, αφού έχει κρατήσει το μηδέν στην εστία της, παραμένει αήττητη και έχει κερδίσει τον μοναδικό αγώνα στο γήπεδό της, απέναντι μάλιστα στην σημερινή της αντίπαλο.

Και ο προπονητής της, Τζόνι Τζάκσον, ήταν πολύ ικανοποιημένος από το γεγονός πώς η ομάδα του ξεκίνησε με τέσσερις βαθμούς το πρωτάθλημα, λέγοντας μάλιστα πώς στη συγκεκριμένη έδρα δεν θα πάρουν αρκετές ομάδες βαθμό ή βαθμούς.

Παραμένει εκτός λόγω ενοχλήσεων ο μέσος ΜαΚόρμικ.

Γουίμπλεντον Στατιστικά

*Εχει 7/7 N/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

*Εχει 6/7 under 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ροτσντέιλ, ανοίγοντας το σκορ με τον Κάσκετ στο ένατο λεπτό και διατηρώντας αυτό το προβάδισμα ως το τέλος της αναμέτρησης.

Η Τζίλιγχαμ επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Ρότσντεϊλ, καταφέρνοντας να πετύχει την πρώτη της φετινή νίκη και αυτή μετά τον υποβιβασμό της στη Λιγκ 2 και την ήττα από την σημερινή της αντίπαλο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ο τεχνικός της, Νιλ Χάρις, χαρακτήρισε την εμφάνιση των παικτών του στο πρώτο 45λεπτο ως την καλύτερη φετινή, σε μόλις δύο αγώνες, αναγνωρίζοντας πώς στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού περιορίστηκαν στο να διατηρήσουν το σκορ για να πάρουν τη νίκη.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμού ο μέσος Ο’ Κιφ και ο γκολκίπερ Μέιναρντ – Μπρούερ.