16η αγωνιστική.

*Επιτρέπεται η παρουσία 2.000 οπαδών.

Γουίμπλεντον – Μπρίστολ Ρόβερς στην Stoiximan

Γουίμπλεντον Ανάλυση

Άφησε πίσω της τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Κρόουλι και επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας με 2-1 εντός έδρας την Πιτέρμπορο στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις μία ήττα έχει υποστεί στα επτά τελευταία παιχνίδια της στη Λιγκ 1, εκτός έδρας από την Τζίλιγχαμ, στα έξι υπόλοιπα μετρά τρεις νίκες και άλλες τόσες ισοπαλίες και με 20 βαθμούς φιγουράρει στο μέσο της κατάταξης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 απέναντι στην Πιτέρμπορο. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ανήκε στους φιλοξενούμενους που είχαν δοκάρι, με το σκορ, όμως, να ανοίγει ο Λόνγκμαν για τους γηπεδούχους στο 54’ και έξι λεπτά αργότερα ο Πίγκοτ έκανε το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλαρκ-Χάρις στις καθυστερήσεις.

Ομάδα 1 Στατιστικά

*Goal / Goal τα 4/5 τλεευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα. (Δες το στην Stoiximan)

*Αήττητη στα τρία τελευταία εντος έδρας παιχνιδια της για το πρωτάθλημα με δύο νίκες και μία ισοπαλία.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

Μπρίστολ Ρόβερς Ανάλυση

Μπορεί να είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις περισσότερες τελικές, αλλά η Μπρίστολ Ρόβερς δεν κατάφερε να αποφύγει την εντός έδρας ήττα με 0-2 από την Τζίλιγχαμ και να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες μετά τη νίκη με 6-0 επί της Ντάρλινγκτον στο Κύπελλο. Στο πρωτάθλημα, βέβαια, πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Αγνοεί τη νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια της, έχασε στα πέντε από αυτά, ενώ εδώ και τρία ματς δεν μπορεί να βρει καν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Δεν προκαλεί, επομένως, έκπληξη, το γεγονός ότι βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού, με 13 πόντους μετά από 14 παιχνίδια. Ωστόσο, μακριά από το γήπεδό της δείχνει να βολεύεται περισσότερο, έχοντας υποστεί δύο μόνο ήττες σε επτά εξόδους για τη Λιγκ 1 (2-3-2)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Τζίλιγχαμ. Καλός ο ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, η Τζίλιγχαμ προηγήθηκε με τον Όλιβερ στο 25ο λεπτό, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 74’.