*Επαναληπτικός αγώνας για τον πρώτο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν δεν βγει νικητής, η πρόκριση κρίνεται στα πέναλτι.

*Το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι: Χάρτλπουλ – Γουίκομ 2-2

*Η Χάρτλπουλ έχει κερδίσει μόνο μία φορά στα 10 τελευταία παιχνίδια την Γουίκομ, με 1-0 εντός έδρας, το 2016. Και έχει έξι σερί ήττες στην έδρα της Γουίκομ.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΚΟΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Η Γουίκομ ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Πόρτσμουθ, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα στο γήπεδό της χωρίς να σκοράρει, τρίτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει! Και ειδικά στην έδρα της έχει τρεις σερί ήττες, ενώ γενικώς φέτος έχει έξι νίκες και τέσσερις ήττες στο γήπεδό της, χωρίς καμία ισοπαλία!

Στο πρωτάθλημα της είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην τέταρτη θέση για την ακρίβεια, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, τρεις συγκεκριμένα, τόσο από την έβδομη θέση  που δεν οδηγεί πουθενά, όσο και από την πρώτη δυάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουίκομ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Πόρτσμουθ, χάρη σε ένα τέρμα του Χάρνες στο 73ο λεπτό και ενώ έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά αστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε.

Γουίκομ Στατιστικά

*Εχει 5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/10 over 2,5 εντός έδρας.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Χάρτλπουλ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Νιούπορτ, πρώτη της ήττα έπειτα από δύο αγώνες, ενώ τα πράγματα γίνονται πολύ χειρότερα γι’ αυτήν όποτε παίζει μακριά από την έδρα της, με έξι ήττες και μόλις μία νίκη σε εννιά παιχνίδια για όλους τους θεσμούς εκτός έδρας.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 10η θέση, στο -3 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής, λόγω της πολύ κακής της διαφοράς τερμάτων.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητή τον Αντονι Σουίνι, ο οποίος δήλωσε πώς θέλει να δημιουργήσει μία βάση για τον επόμενο τεχνικό της ομάδας.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο μεσοεπιθετικός Μπάρεϊ, που βρίσκεται στην ομάδα από την οποία είναι δανεικός, στην Μίλγουολ, ενώ σίγουρα εκτός είναι και ο μέσος Χόλοχαν. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Ολαμόλα και των Στέρι (ΑΜ), Κίλιπ (ΤΕ) που λείπουν εδώ και λίγο καιρό, αλλά έχουν επιστρέψει στις προπονήσεις, όμως ίσως να μην είναι ακόμη έτοιμοι για να παίξουν σε παιχνίδι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Νιούπορτ, σε έναν αγώνα που βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Μπέικερ – Ρίτσαρντσον στο 32’, ισοφάρισε με τον Φέργκιουσον στο 63’, αλλά ηττήθηκε τελικά με γκολ προς το τέλος, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (!), από τον Τέλφορντ.