19η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουίμπλετον με σκορ 1-0, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Σαντλιέρ στο 84’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Γουίκομπ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε εν τέλη να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τελευταία λεπτά.

Την επιστροφή της στις νίκες και στο πρωτάθλημα θέλει ιδανικά να πετύχει σήμερα και ίσως έχει την κατάλληλη ευκαιρία να το πετύχει, αφού αντιμετωπίζει την ουραγό του πρωταθλήματος. Μετριότητα έβγαλε στις τελευταίες αναμετρήσεις της, βρήκε παρ’ όλα αυτά δίχτυα στις περισσότερες, όμως παραμένει σε γενικές γραμμές ασταθής στα μετόπισθεν.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άρσεναλ Κ21 με σκορ 5-2, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Εχιμπατιόμαν στο 13’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Βίκερς στο 24’. Το 2-1 πέτυχε ο Βιεϊρά στο 33’ με πέναλτι και το 3-1 ο Εχιμπατιόμαν στο 35’. Το 3-2 έκανε ο Έντουαρντς στο 53’ και το 4-2 ο Κνιμπς στο 68’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σμιθ στο 90+5’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Ρέντινγκ. Μπήκε δυνατά και πήρε ασφαλές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, ενώ ακόμα και που μείωσαν οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκε, σκοράροντας ξανά και στην επανάληψη.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, ώστε να φύγει με όσο το δυνατόν θετικότερο αποτέλεσμα. Έχει βρει ρυθμό επιθετικά και σκοράρει με τεράστια ευκολία στις αναμετρήσεις της, όμως συνεχίζει να παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Ουραγός του πρωταθλήματος, στο -10 από την 20η Έξετερ, με το έργο της να είναι δύσκολο από νωρίς.