*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Ρόβερς-Γουίκομπ 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Λέιτον Όριεντ, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Κακή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Γουίκομπ. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε όμως με καμία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μπρίστολ Ρόβερς. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά θέματα να λύσει τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, καθώς δέχεται εύκολα γκολ, ενώ παράλληλα σκοράρει με δυσκολία. Δεν έχει εκμεταλλευτεί όσο θα ήθελε την έδρα της, αφού μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μάρτιν στο 68’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τέντιτς στο 85’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάρτιν στο 90+4’.

Καλή εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Μπρίστολ Ρόβερς. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και προηγήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Στη συνέχεια αδράνησε, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί, αλλά στα τελευταία λεπτά είχε τη λύση ώστε να αποσπάσει το νικηφόρο αποτέλεσμα.

Βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, έχει βρει ρυθμό και μοιάζει πραγματικά ασταμάτητη, ειδικά επιθετικά, αφού σκοράρει με τρομερή συνέπεια τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, καθώς δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, όμως αυτό δεν δείχνει να την πτοεί ιδιαίτερα, αφού της στοίχισε μόνο σε μία από τις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της.