*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΚΟΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του ΜακΚλίρι στο 10’, όμως άνοιξαν το σκορ με τον Μεχμέτι στο 39’. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μουσκέ στο 67’.

Ικανοποιημένη βάση της εξέλιξης του ματς πρέπει να είναι η Γουίκομπ με το ισόπαλο αποτέλεσμα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε από πολύ νωρίς με παίκτη λιγότερο, κατάφερε να βρει χώρους και να πάρει κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η εικόνα του ματς ήταν μονόπλευρη, με τους γηπεδούχους να πιέζουν ασφυκτικά και εν τέλη να πετυχαίνουν το γκολ της ισοφάρισης.

Την ευκαιρία να επιστρέψει στις νίκες έχει, καθώς βρίσκει μπροστά της μια κακή και ασταθή Άκρινγκτον. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, μπορεί να κυριαρχήσει στο ματς και να εκμεταλλευτεί τα πολλά προβλήματα που έχει η αντίπαλός της προκειμένου να βρει δίχτυα και να της δυσκολέψει το έργο. Από την άλλη θα πρέπει να προσέξει πολύ και τη δική της αμυντική λειτουργία, καθώς δέχεται εύκολα γκολ, με αποτέλεσμα να χάνει σημαντικούς βαθμούς. Θετικό το γεγονός ότι δεν ταλαιπωρείται από τραυματισμούς, με τους Βόουκς και Τοφαζόλι να έχουν επιστρέψει και να είναι σε πλήρη ετοιμότητα για σημερινό ματς.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Φόρεστ Γκριν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπράουν στο 37’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λέιχ στο 76’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαρτς στο 81’.

Ακόμα μία ήττα για την Άκρινγκτον, αυτή τη φορά κόντρα στη νεοφώτιστη Φόρεστ Γκριν. Παρ’ όλο που ήταν δημιουργική και στα δύο ημίχρονα, ήταν αποτελεσματική μόνο στην επανάληψη, με αποτέλεσμα να καταφέρει να φέρει το ματς στα ίσα, όμως η κακή αμυντική της λειτουργία έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν το προβάδισμα και εν τέλη τη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις διαδοχικές ήττες, όμως δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο. Δεν φαίνεται να μπορεί να διαχειριστεί τα πολλά αμυντικά προβλήματα που έχει, καθώς δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ και αυτό της δυσκολεύει πάρα πολύ την προσπάθεια για θετικά αποτελέσματα. Μεσοεπιθετικά βρίσκει συνήθως λύσεις, όμως δεν την βοηθούν πάντα στο να αποφύγει τις ήττες. Καμία απουσία δεν αναμένεται να έχει για το σημερινό παιχνίδι.