7η αγωνιστική (Εξ’ αναβολής)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σριούσμπερι, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Χάμπφρις στο 35’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Λανγκ στο 66’. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ντάνκλεϊ στο 6’.

Τρίτη σερί νίκη για τη Γουίγκαν με μια εξαιρετική εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Σε εξαιρετική κατάσταση αυτή την περίοδο, θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει, έχοντας για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Βρίσκει δίχτυα με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, ενώ είναι σταθερή και αποτελεσματική στα μετόπισθεν, μην επιτρέποντας την παραβίαση της εστίας της στα τρία πρόσφατα ματς.

Γουίγκαν Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπόλτον, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Γουίλιαμς στο 16’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Τσαρλς στο 21’.

Δεύτερη σερί ήττα για τη Τσάρλτον που δεν έπεισε ιδιαίτερα. Παρά τις ευκαιρίες που είχε, δεν ήταν αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μην βρει δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε εξίσου πίεση, με τους φιλοξενούμενους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Είναι μεν μαχητική και το αποδεικνύει σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της, όμως παράλληλα είναι και αρκετά επιρρεπής αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ. Στα θετικό το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια, ακόμα και στις εξόδους της, αλλά αυτό δεν την έχει βοηθήσει να αποσπάσει νίκη σε κάποια από την αρχή της σεζόν.