20η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΓΚΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λείτον Όριεντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Φόρντε στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάμπφρις στο 45+1’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Γουίγκαν. Παρά το γεγονός ότι δέχθηκε έντονη πίεση και έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, κατάφερε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, εκμεταλλευόμενη σήμερα το πλεονέκτημα έδρας. Είναι μαχητική, το αποδεικνύει σε κάθε αναμέτρησή της, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, ενώ ακόμα και που δέχεται συχνά γκολ, δεν φαίνεται να την πτοεί ιδιαίτερα. Βρίσκεται ακόμα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα εξαιτίας της αφαίρεσης βαθμών, αλλά μπορεί να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις αν δώσει συνέχεια στην καλή της φόρμα.

Γουίγκαν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Στίβενεϊτζ, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ριντ στο 8’ και το 0-2 ο Τόμσον στο 56’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Λιστ στο 90+5’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Φλίτγουντ. Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί καμία, ώστε να βρει δίχτυα. Αμυντικά άφησε πολλά κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, ώστε να έχει ελπίδες για θετικό πέρασμα. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, έχει αφήσει πολλά θετικά στοιχεία κυρίως επιθετικά, όμως όπως φαίνεται έχει ακόμα αρκετά προβλήματα στα μετόπισθεν.