*Στον 1ο γύρο: Σαουθάμπτον – Γουέστ Χαμ 1-1.

*Στο Κύπελλο: Σαουθάμπτον – Γουέστ Χαμ 3-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

Γουέστ Χαμ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 4-0 απέναντι στην ΑΕΚ Λάρνακας για το Κόνφερενς Λιγκ. Προηγήθηκε με τον Σκαμάκα στο 20’, οι Κύπριοι έμειναν με δέκα παίκτες στο φινάλε του ημιχρόνου, τα Σφυριά σημείωσαν τρία ακόμη τέρματα στο δεύτερο μέρος, με τους Μπάουεν (47’, 49’) και Μπουμπάμα.

Τσέκαρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κόνφερενς Λιγκ, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Γάνδη, κερδίζοντας με 4-0 εντός έδρας την ΑΕΚ Λάρνακας. Η ρεβάνς είχε μετατραπεί, βέβαια, σε τυπική διαδικασία μετά τη νίκη της στο πρώτο ματς στην Κύπρο με 2-0. Έξω πάει καλά, το ζητούμενο είναι να συνέλθει και εντός συνόρων, καθώς τη δεδομένη χρονική στιγμή βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού, έστω και αν έχει ένα ή δύο αγώνες λιγότερους από τις ομάδες που είναι ψηλότερα από αυτή στην κατάταξη.

Σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ, προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο την Άστον Βίλα, σε μία αναμέτρηση που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17’, για να ισοφαρίσει στο 26’ από το σημείο του πέναλτι. Μία μόνο η νίκη της στα έξι πιο πρόσφατα ματς στο πρωτάθλημα, την πήρε στο Λονδίνο απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ με 4-0, στα πέντε υπόλοιπα μέτρησε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Γουέστ Χαμ Στατιστικά

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της στην Πρέμιερ Λιγκ.

*Under 2.5 τα 5/6 πιο πρόσφατα εντός έδρας ματς για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Σαουθάμπτον

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Τότεναμ. Οι Σπερς προηγήθηκαν στο φινάλε του ημιχρόνου, η Σαουθάμπτον ισοφάρισε με την έναρξη του δευτέρου μέρους με τον Τσε Άνταμς, δέχθηκε δύο τέρματα στη συνέχεια (65’, 74’), μείωσε με τον Γουόλκοτ στο 77’, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουόρντ-Πρόουζ από το σημείο του πέναλτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι στοιχηματικές εταιρίες την δίνουν ως το πρώτο φαβορί για να υποβιβαστεί, η Σαουθάμπτον, το παλεύει όσο μπορεί και ελπίζει το πρόσημο στο ταμείο που θα γίνει στο τέλος να είναι θετικό. Πριν από τη διακοπή υποδέχθηκε την Τότεναμ με τον αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλος 3-3!

Πέντε βαθμούς έχει συγκεντρώσει στα τέσσερα πρόσφατα ματς της, της ισοπαλίας με την Τότεναμ είχαν προηγηθεί η εντός έδρας ήττα από την Μπρέντφορντ (0-2), η ισοπαλία στο Ολντ Τράφορντ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (0-0) και η εντός έδρας νίκη με 1-0 κόντρα στη Λέστερ. Είναι τελευταία στην κατάταξη, στο -2 από τις θέσεις που δίνουν την παραμονή.