*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λιντς-Γουέστ Μπρομ 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Ασάντε στο 50’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τη Γουέστ Μπρομ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας στην έναρξη της επανάληψης. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, κρατώντας σχετικά εύκολα το μηδέν παθητικό.

Δεύτερη δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών, όμως έχει και πάλι το πλεονέκτημα έδρας. Μετριότατη αυτή την περίοδο, έχει όμως ψυχολογία και μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά κενά που αφήνουν οι φιλοξενούμενοι, ώστε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα πιο εύκολα. Αυτό που θα πρέπει να προσέξει είναι η άμυνά της, αφού συνηθίζει να δέχεται γκολ, ειδικά να βρεθεί υπό πίεση. Βρίσκεται εντός εξάδας και με θετικό αποτέλεσμα σήμερα μπορεί να μειώσει την απόστασή της από την 4η Λιντς.

Γουέστ Μπρομ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πρέστον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπράουνι στο 57’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Στρούγικ με πέναλτι στο 83’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μίλαρ στο 89’.

Την ήττα στο τέλος γνώρισε η Λιντς. Έμεινε με παίκτη λιγότερο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ. Παρ’ όλα αυτά στη συνέχεια ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι, όμως στα τελευταία λεπτά υπέκυψε και πάλι, δεχόμενη το καθοριστικό γκολ.

Άμεση αντίδραση θέλει να βγάλει, επιστρέφοντας στις νίκες. Μπορεί να μην έπεισε κόντρα στην Πρέστον, όμως σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, παίζει επιθετικά και ψάχνει το γκολ, αλλά σε πολλές περιπτώσεις αυτό δεν της είναι αρκετό, καθώς παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ. Απουσία ο τερματοφύλακας Μεσλιέ, ύστερα από την κόκκινη που αντίκρυσε στο ματς κόντρα στην Πρέστον.