*26η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντάγκεναμ – Γουέιμαουθ 4-2

*Η Γουέιμαουθ δεν έχει κερδίσει ποτέ την Ντάγκεναμ, ενώ έχουν 5/5 G/G στα μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στο ντεμπούτο του Ολντφιλντ στον πάγκο της, η Γουέιμαουθ απέφυγε μία τέταρτη συνεχόμενη ήττα, φέρνοντας ισοπαλία με 1-1 στο γήπεδο της Μπόρεχαμ Γουντ. Αυτό πάντως ήταν το τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, αν και στο γήπεδό της έχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Εχει βρεθεί εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως το χειρότερο είναι πώς σιγά – σιγά «βυθίζεται» βαθμολογικά, αφού αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο -8 από μία θέση παραμονής!

Αναμένεται να λείψουν οι τραυματίες Μπράτον (ΤΕ), Τόμπσον (ΕΠ), με τον τελευταίο να έχει πιθανότητες να αγωνιστεί, ενώ χτύπησε στο προηγούμενο παιχνίδι και ο μέσος Μούσα που δεν αναμένεται να παίξει απόψε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέιμαουθ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Μπόρεχαμ Γουντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ρέιμοντ στο 27ο λεπτό, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με αυτογκόλ του Ρέκορντ στο 42ο λεπτό.

Γουέιμαουθ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 9/12 G/G εντός έδρας, 8/11 στο πρωτάθλημα.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ντάγκεναμ έχασε με 0-2 εντός έδρας από την Στόκπορτ, σε έναν αγώνα που όλα τελείωσαν μέσα στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα έπειτα από εφτά αγώνες στους οποίους είχε πέντε νίκες. Και μακριά από την έδρα της έχει μόνο μία ήττα και δύο νίκες στα πέντε τελευταία παιχνίδια.

Βρέθηκε  πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 8η θέση, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.  Εχει ακόμη την την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, αλλά είναι πλέον πολύ μακριά, στο -8 από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Τζόνσον που χτύπησε στον προηγούμενο αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόκπορτ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Ντάγκεναμ, «καθαρίζοντας» πάρα πολύ νωρίς το παιχνίδι, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο πεντάλεπτο, με τους Πάλμερ (3’), Κολάρ (5’).