*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Πουέμπλα-Τσίβας Γουαδαλαχάρα 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μοντερέι, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μορένο με αυτογκόλ στο 72’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μαρίν στο 90+3’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε από το πρώτο ημίχρονο, καθώς και τις ευκαιρίες που δημιούργησε στην επανάληψη, σκοράροντας στην επανάληψη.

Αναγκασμένη να πάρει το τρίποντο είναι στο σημερινό παιχνίδι, καθώς τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του προηγούμενου διαστήματος την έχουν βγάλει εκτός δεκάδας. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει αφήσει θετικότερα στοιχεία στις αναμετρήσεις της, βρίσκοντας με συνέπεια το δρόμο προς τα δίχτυα. Μπορεί από την άλλη να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες που συχνά βγάζουν οι φιλοξενούμενοι, ώστε να απειλήσει ακόμα περισσότερο την εστία τους.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τίγκρες με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ερέρα στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπρουνέτα στο 62’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ρέγες στο 73’. Το 1-3 πέτυχε ο Κόρντοβα στο 81’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκαρσία στο 83’.

Δεν έπεισε για ακόμα μία φορά με την εικόνα της, γνωρίζοντας ακόμα μία ήττα. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη πιέστηκε έντονα, υποκύπτοντας με ευκολία, δεχόμενη την ανατροπή. Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα. Είναι σε τραγική κατάσταση, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, καθώς έχει πάρα πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, την ώρα που μεσοεπιθετικά δυσκολεύεται σε πολλές περιπτώσεις ακόμα και να βρει δίχτυα. Ουραγός του πρωταθλήματος με μόλις 5 βαθμούς σε δεκατρείς αγωνιστικές, όντας με μεγάλη διαφορά η χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.