11η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Πατσούκα, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, όμως δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, διατηρώντας σχετικά εύκολα το μηδέν παθητικό.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Μαζατλάν. Έχει για δεύτερο σερί ματς το πλεονέκτημα έδρας, μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα που έχει η αντίπαλός της, αλλά θα πρέπει να προσέξει εξίσου τις δικές της αδυναμίες.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ατλέτικο Σαν Λουίς με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουέμεζ στο 18’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπονατίνι στο 45+4’. Το 3-0 πέτυχε ο Βιτίνιο στο 67’ και το 3-1 ο Λόμπα στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λόμπα με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 87’.

Πάλεψε η Μαζατλάν, αλλά δεν μπόρεσε να περάσει από την έδρα της Ατλέτικο Σαν Λουίς. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα υπέκυψε ξανά, ενώ στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων, μειώνοντας.

Μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, σκοράρει με συνέπεια τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως τα πολλά αμυντικά προβλήματα που έχει, δεν της έχουν επιτρέψει να αποσπάσει θετικά αποτελέσματα αυτή την περίοδο. Μετράει μία νίκη και δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας, με 7 γκολ ενεργητικό και 9 παθητικό.