*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κερετάρο-Τσίβας Γουαδαλαχάρα 1-2.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πατσούκα με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπερλάνγκα στο 42’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα κατάφερε να κρατήσει την εστία της ανέπαφη. Είχε ευκαιρίες και εκμεταλλεύτηκε μία από αυτές, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, αυξάνοντας τις πιθανότητές της για να βρεθεί εντός εξάδας. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό επιθετικά, σκόραρε με συνέπεια στις τελευταίες τρεις αναμετρήσεις της, ενώ παράλληλα κράτησε το μηδέν παθητικό στις τέσσερις από τις πέντε πρόσφατες. Ισόβαθμη με την 6η Πατσούκα και την 7η Τίγκρες, με δύο αγωνιστικές να απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μαζατλάν, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μοντάνο στο 43’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Εσκιβέλ στο 74’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Κερετάρο. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά στο ματς, έμεινε με παίκτη λιγότερο από νωρίς, κάτι που άλλαξε εντελώς την εικόνα. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ασφυκτικά καθ’ όλη τη διάρκεια, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα με τεράστια ευκολία.

Υποχρεωμένη να βγάλει αντίδραση είναι στο σημερινό παιχνίδι, καθώς υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες να βρεθεί εκτός δεκάδας, με την Κλαμπ Λεόν να αναμένει οποιοδήποτε στραβοπάτημά της. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της, αλλά ταυτόχρονα είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, χωρίς βέβαια αυτό να της έχει στερήσει πολλούς βαθμούς το τελευταίο διάστημα.