*8η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Ντέρμπι της πρωτεύουσας, που είναι γνωστό ως “Clásico Tapatio”.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μασατλάν, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 62′, όταν και αποβλήθηκε ο Γκονσάλες, επτά λεπτά αργότερα βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ωστόσο, παρότι ισοφάρισε με τον Ζαλντιβάρ στο 78′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, τρία λεπτά πριν το φινάλε.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη στο τρέχον Απερτούρα η Γουαδαλαχάρα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ρικάρντο Καδένα φιλοξενήθηκε από τη Μασατλάν, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των προσδοκιών και δικαίως έμεινε με άδεια χέρια στο ματς, αγωνιζόμενη για σχεδόν ένα μισάωρο με παίκτη λιγότερο. Ισοφάρισε προσωρινά από ένα υπερβολικό πέναλτι που κέρδισε. Πρώτη ήττα, μετά από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες, οπότε και παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη, με τον Καδένα να είναι υπό πίεση. Ηττήθηκε μια φορά στις εννέα τελευταίες εξόδους της (2-6-1).

Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΤΛΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Κερέταρο, για το πρωτάθλημα. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 35ο λεπτό, έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ρέγιες (πεν. 64′), Ερέρα (69′) και Κινιόνες (84′). Αμφότερες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την πρωταθλήτρια Άτλας, μετά από τρεις διαδοχικές ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιέγκο Κόκα υποδέχθηκε την Κερέταρο, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-1. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το 33ο λεπτό, το έργο της έγινε ακόμη πιο δύσκολο λίγο αργότερα, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ωστόσο, από τη στιγμή που επανήλθε η αριθμητική ισορροπία, ανέβασε στροφές και με τρία τέρματα στο τελευταίο μισάωρο έκανε την ολική ανατροπή. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της στο Απερτούρα, μετά και από εκείνη επί της Κρουζ Αζούλ (2-1 εντός), οπότε και είναι στο +2 από την αποψινή της αντίπαλο. Χωρίς διπλό εδώ και έξι εξόδους (0-1-5).