*Πρώτος γύρος για τα πλέι οφ του Κλαουσούρα. Πρόκειται για μονή αναμέτρηση και σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Goal/Goal τα 10/11 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στην κανονική διάρκεια: Γουαδαλαχάρα – Πούμας 3-1

ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Νεκάξα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Πόνσε στο 89ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Από ένα νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων προέρχεται η Γουαδαλαχάρα στο πρωτάθλημα. Για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, η ομάδα του υπηρεσιακού Ρικάρντο Καδένα φιλοξενήθηκε από τη Νεκάξα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, η ίδια αποδείχθηκε καλύτερη στις λεπτομέρειες και πήρε το θετικό αποτέλεσμα με γκολ στο φινάλε.

Είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα σε Κρουζ Αζούλ (0-1 εκτός), Τιχουάνα (2-1 εντός) και Πούμας (3-1 εντός), τερματίζοντας έτσι στην έκτη θέση, χάνοντας σε ισοβαθμία το εισιτήριο για την απευθείας πρόκριση στα προημιτελικά των πλέι οφ. Νέο συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα μέχρι το 2024 υπέγραψε ο Αλέξις Βέγκα.

Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΠΟΥΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από το Σιάτλ, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 80′ και οκτώ λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν τα κατάφερε στο Τσάμπιονς Λιγκ η Πούμας. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Αντρές Λιγίνι φιλοξενήθηκε από το Σιάτλ, στον δεύτερο μεταξύ τους τελικό της διοργάνωσης, με τον πρώτο να λήγει ισόπαλος 2-2. Αυτή τη φορά, παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της, από την οποία και ηττήθηκε με 3-0, χάνοντας έτσι το τρόπαιο.

Εντός συνόρων τώρα, ολοκλήρωσε θετικά τις υποχρεώσεις της στην κανονική διάρκεια, επικρατώντας με 2-0 της Πατσούκα, την τελευταία αγωνιστική. Αποτέλεσμα που σε συνδυασμό με την απώλεια της Λεόν, την έφερε στην 11η θέση, παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για τα πλέι οφ. Ωστόσο, είναι χωρίς διπλό εδώ και πέντε εξόδους, όπου μετράει κατά σειρά δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Θα στερηθεί τις υπηρεσίες του τιμωρημένου Ιγκόρ Χεριτάο.