28η αγωνιστική

*Μετρούν 4/5 παιχνίδια με over 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Α’ Γύρος: Σόγκνταλ – Γκρόρουντ 4-0

ΓΚΡΟΡΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-4 εκτός έδρας, εναντίον της Σάντνες, για το πρωτάθλημα. Στο 15’ ο Μπέργκερ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0 και στο 36’ ο Μάικλ με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 52’ ο Νάουσνταλ σκόραρε για το 1-2, στο 55’ ο Ράμσλαντ ισοφάρισε σε 2-2. Στο 72’ ο Χριστόφ το 2-3 και στο 80’ ο Νες το τελικό σκορ υπέρ της Γκρόρουντ.

Η Γκρόρουντ παρά το γεγονός ότι υποβιβάστηκε και μαθηματικά πλέον, δεν έδειξε ικανή να κάνει… χάρες και έκανε την έκπληξη στην έδρα της Σάντνες (2-4) η οποία κυνηγά την εξάδα. μετά τη νίκη χθες της Σκάιντ. Αποχαιρετά την κατηγορία έπειτα από μια πολύ κακή σεζόν, στην οποία έκανε μόλις τη δεύτερη νίκη της στην 27η αγωνιστική. Μετρά δύο νίκες νίκες και μία ισοπαλία στα πρόσφατα πέντε ματς στην OBOS-ligaen.

Γκρόρουντ Στατιστικά

*7/10 παιχνίδια έληξαν με over 2.5

*6/10 αναμετρήσεις είχαν goal/goal

*Δέχεται γκολ σε όλα τα εντός έδρας

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΓΚΝΤΑΛ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 6-1 εντός έδρας, εναντίον της Στιέρνταλς-Μπλινκ, για το πρωτάθλημα. Στο 11’ και στο 39’ με εκτέλεση πέναλτι ο Ντίας έκανε το 2-0 του ημιχρόνου. Στο 49’ ο Ρένινγκ μείωσε σε 2-1, στο 58’ ξανά ο Ντίας σκόραρε για το 3-1. Στο 75’ ο Τβουμ, στο 81’ ο Νορντ και στο 90+1’ ο Γκρένερ με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Η Σόγκνταλ είχε πολύ εύκολο έργο απέναντι στη Στιέρνταλς-Μπλινκ (6-1) η οποία μάχεται για την αποφυγή του υποβιβασμού. Όμως δεν έχει καταφέρει να “χτίσει” νικηφόρο σερί και έχει σημειώσει δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες στα τελευταία τέσσερα  ματς. Χωρίς ήττα σε αυτό το διάστημα, δίνουν ένα θετικό μομέντουμ στην ομάδα του Τόρε Αντρέ Φλο. Θα δώσει μάχη έως το φινάλε για την εξάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Όσον αφορά την αποστολή, εξακολουθεί να είναι μην υπολογίζεται ο Γκουέγε.