*9η αγωνιστική

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από το Μαγδεμβούργο. Ο Πιτσίνι άνοιξε το σκορ στο 38′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μιχάλσκι τέσσερα λεπτά αργότερα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κουάρτενγκ στο 86′.

Δεν μπορούσε να ελπίζει σε κάτι καλύτερο από την ήττα η Γκρόιτερ Φιρτ στην έδρα του Μαγδεμβούργο. Κι αυτό γιατί οι γηπεδούχοι έφτασαν σε υψηλά επίπεδα απόδοσης, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και είχαν δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο. Το συγκρότημα του Σνάιντερ δεν είχε τη μεγάλη στιγμή στην αναμέτρηση, τέσσερις αποκρούσεις κατέγραψε ο τερματοφύλακας Λίντε.

Το “τριφύλλι” γνώρισε μόλις μία ήττα σε 14 αναμετρήσεις με αντίπαλο την Πάντερμπορν (οχτώ νίκες, πέντε ισοπαλίες). “Γνωρίζουμε καλά τι μας περιμένει, πρέπει να βγάλουμε πάθος και κουράγιο”, είπε ο προπονητής του συλλόγου για τη σημερινή αναμέτρηση.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Ρέγκενσμπουργκ. Τα γκολ πέτυχαν Χόφμαϊερ (21′), Λάιπερτζ (69′) και Πιέρινγκερ (86′).

Άλλη μία σπουδαία εμφάνιση κατέγραψε η Πάντερμπορν, πετώντας παράλληλα στο καναβάτσο τη Ρέγκενσμπουργκ στη μεταξύ τους αναμέτρηση (3-0 εντός). Δημιούργησε συνολικά 23 ευκαιρίες, εκ των οποίων οι δέκα βρήκαν στόχο, παράλληλα είχε δύο δοκάρια (σ.σ. ένα σε κάθε ημίχρονο).

Δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση κρατώντας το μηδέν για δεύτερη σερί αγωνιστική. Θα πρέπει να γυρίσουμε 40 χρόνια πίσω για να βρούμε τη μοναδική εκτός έδρας νίκη της Πάντερμπορν επί της Γκρόιτερ Φιρτ (2-0). “Είμαστε καλά προετοιμασμένοι”, είπε ο προπονητής Κβάσνιοκ.