*5η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ροτσντέιλ, με ένα γκολ του Γουότερφολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, έχοντας και δοκάρι νωρίτερα, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε και πάρα πολλές ευκαιρίες.

Απ’ ότι φάνηκε, ίσως η νίκη της Γκρίμσμπι για το Λιγκ Καπ να ήταν το έναυσμα για να πάρει μπρος, αφού μετά από αυτήν, πέτυχε και την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, με 0-1 επί της Ρότσντεϊλ, έστω και με γκολ στις καθυστερήσεις.

Μετά από τα δύο πρώτα παιχνίδια στα οποία δεν κατάφερε να κερδίσει, αν και έχασε μόνο το ένα από αυτά, έχει κρατήσει το μηδέν στα δύο πιο πρόσφατα, τα οποία και κέρδισε.

Αλλά την «φρέναρε» ο καιρός, αφού το παιχνίδι της με την Καρλάιλ εντός έδρας αναβλήθηκε, λίγο μετά το ξεκίνημα του, λόγω καταρρακτώδους βροχής.

Και από τον σημερινό αγώνα αναμένεται να λείψει ο περσινός πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός, ΜακΑτι, όπως και ο μέσος Μάχερ που δεν έχει αγωνιστεί ακόμη φέτος.

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*Εχει 3/4 N/G στη σεζόν

*Εχει 3/4 under 2,5 στη σεζόν

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΑΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κρου, δεχόμενη το γκολ από τον Μπέικερ – Ρίτσαρντσον στο 12ο λεπτό, ασκώντας κάποια πίεση ως το τέλος, έχοντας και δοκάρι, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να ισοφαρίσει.

Η Σάτον έχασε και από την Κρου με 1-0 εκτός έδρας, μετά την προηγούμενη νίκη της, η οποία ήταν η πρώτη και μοναδική που έχει πετύχει μέχρι στιγμής στη σεζόν. Και δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά τη φετινή αγωνιστική περίοδο, όταν πέρυσι διεκδικούσε την άνοδο, αφού έχει μόλις μία νίκη και δύο ήττες σε τέσσερις αγωνιστικές.

O αμυντικός Γκούντλαϊφ που χτύπησε στην πρεμιέρα θα μείνει καιρό εκτός, πιο πρόσφατα χτύπησαν ο αμυντικός Ρόου και ο μέσος Ράνταλ, αν και για τον τελευταίο υπάρχουν κάποιες ελπίδες συμμετοχής, ενώ πιο πρόσφατα τραυματίστηκαν ο επιθετικός Μπούγκιελ και ο γκολκίπερ της Ρόουζ, που μάλλον θα λείψουν επίσης απόψε.