*2η αγωνιστική

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, χάνοντας ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε εφτά λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από πέναλτι του Μονκούρ στο 49’ και από τον Τζέιμς στο 56’. Και στη συνέχεια δεν κατάφερε να αντιδράσει και να απειλήσει την αντίπαλο της.

Η Γκρίμσμπι δεν κατάφερε στην επιστροφή της στις επαγγελματικές κατηγορίες να ξεκινήσει θετικά το πρωτάθλημα, χάνοντας με 2-0 εκτός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, πληρώνοντας ένα κακό διάστημα στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, εκεί που δέχθηκε και τα δύο τέρματα.

Αυτά ήταν και τα πρώτα γκολ που δέχθηκε φέτος, έπειτα από τρία φιλικά παιχνίδια στα οποία δεν είχε παραβιαστεί η εστία της, αν και το πιο δύσκολο εξ αυτών ήταν με τη Λίνκολν και εντός έδρας.

Από τον σημερινό αγώνα αναμένεται να λείψει ο περσινός πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός, ΜακΑτι, ο οποίος πουλήθηκε μέσα στην εβδομάδα στην Λούτον, αλλά έμεινε στην ομάδα ως δανεικός, αλλά έχει ένα πρόβλημα τραυματισμού και ίσως μάλιστα χρειαστεί και εγχείρηση.

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*Εχει 4/4 N/G στα φιλικά και στο μοναδικό της επίσημο παιχνίδι.

*Εχει 3/4 under 2,5 στα φιλικά και στο μοναδικό της επίσημο παιχνίδι.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νορθάμπτον κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, με τέρμα του Χέις στο 89ο λεπτό και παρόλο που είχε ισοφαριστεί νωρίτερα δύο φορές, αν και είχε προηγηθεί αμφότερες με τέρματα του Χόσκινς, στο 27’ και στο 74’ με πέναλτι, με την αντίπαλο της να σκοράρει με πέναλτι του Σίαρς στο 42’ και με τον Τσίλβερς στο 79’.

Η Νορθάμπτον κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, ξεκινώντας αρκετά καλά το πρωτάθλημα, μετά το περσινό «σοκ» της χαμένης ανόδου την τελευταία αγωνιστική και μόλις για ένα γκολ διαφορά!

Αυτή ήταν και η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ήττες στα φιλικά της, οι οποίες όμως ήρθαν από ομάδες που παίζουν σε υψηλότερες κατηγορίες από αυτήν, αφού επέλεξε να δώσει δύσκολες φιλικές αναμετρήσεις.

Ο προπονητής της, Τζον Μπρέιντι, είπε πώς σαφώς και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης για την ομάδα του, αλλά είναι ικανοποιημένος που πέτυχαν άμεσα, από την πρώτη αγωνιστική, την πρώτη νίκη της σεζόν.

Ισως επιστρέψουν οι Φοξ (ΜΕ), Μπόουι (ΕΠ) που είναι τραυματίες, ενώ παραμένει εκτός ο επίσης τραυματίας αμυντικός ΜακΓκόουαν.