*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπόλτον – Γκρίμσμπι 0-0

*Η Μπόλτον έχει να χάσει σε αυτό το γήπεδο από το 1937! Από τότε το επισκέφτηκε 10 φορές, με έξι νίκες, τέσσερις σερί στις πιο πρόσφατες επισκέψεις της εκεί, αλλά η τελευταία ήταν το 2000!

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκρίμσμπι ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, χάνοντας ξανά έπειτα από οκτώ αγώνες στους οποίους είχε εφτά ισοπαλίες και μία νίκη! Αλλά και στην έδρα της δεν έχει κερδίσει στους έξι τελευταίους αγώνες, αλλά με τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες στους πιο πρόσφατους.

Βέβαια με ισοπαλίες δεν γίνεται δουλειά και αυτό το γνωρίζει και ο προπονητής της, Πολ Χερστ, αφού η ομάδα του παραμένει ουραγός και μάλιστα αρκετά πίσω, στο -7 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής, έστω και με έναν αγώνα λιγότερο. Εχει βέβαια και άλλη μία ομάδα μπροστά της, αλλά αυτήν σε απόσταση βολής, στο -3, επίσης με παιχνίδι λιγότερο.

Εξακολουθούν να έχουν κάποιες ενοχλήσεις οι Ράιτ (ΜΕ), Σκάνελ (ΜΕ), Ελ Μιζούνι (ΕΠ), Ιστγουντ (ΤΕ), Μπάνεϊ (ΑΜ), Πόλοκ (ΑΜ) που έχασαν τα τελευταία παιχνίδια και μάλλον θα λείψουν και από το σημερινό, τιμωρημένος είναι ο Πέιν που εκτίει την πρώτη από τις τρεις αγωνιστικές της ποινής του, αλλά ούτως ή άλλως τόσο αυτός, όσο και ο μέσος Μοραϊς δεν θα παίξουν ξανά φέτος όπως είπε ο Χερστ, αφού ήρθαν στα χέρια στο ημίχρονο του τελευταίου αγώνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γκρίμσμπι έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, χάρη σε ένα τέρμα του Ο’ Κόνορ στο 42ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έμεινε και με 10 παίκτες, κάτι που τελικά δεν πλήρωσε, αν και γλίτωσε σε μία περίπτωση από το δοκάρι της στο δεύτερο μισό του αγώνα.

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί under 2,5.

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα under 2,5 εντός έδρας, 13/23 στη σεζόν, 12/20 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπόλτον όχι απλά συνέχισε την πολύ καλή και εντυπωσιακή της πορεία προς την άνοδο, κέρδισε με 0-1 στο γήπεδο της Σάλφορντ, εκεί που δεν το έχει καταφέρει καμία άλλη ομάδα της κατηγορίας ως τώρα! Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, 13η στις 17 τελευταίες αναμετρήσεις που έχει μόλις μία ήττα, στο γήπεδο της Νιούπορτ! Και είναι μία από τις τρεις ομάδες με τις περισσότερες εκτός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα.

Εχει ανέβει πλέον στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, η οποία εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ούσα στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4 για την ακρίβεια, από την τέταρτη που οδηγεί στα πλέι οφς, ενώ είναι στο +10 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε σε αυτά.

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών Εντουαρντς (ΑΜ), Πόλιτιτς (ΜΕ), χτύπησε και ο αρχηγός της ομάδας, ο μέσος Αντονι Σάρτσεβιτς, που θα μείνει εκτός για ορισμένες εβδομάδες, με όλους τους να λείπουν εδώ και λίγο καιρό, χωρίς κάποιο νεότερο πρόβλημα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπόλτον κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σάλφορντ, χάρη σε ένα τέρμα του Ισγκροουβ στο 23ο λεπτό, αντέχοντας στη συνέχεια στην έντονη πίεση που δέχθηκε από την αντίπαλο της, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Μπόλτον Στατιστικά

*Εχει 5/7 under 1,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει εφτά συνεχόμενα under 2,5 εκτός έδρας, 12/21 στη σεζόν, 12/20 στο πρωτάθλημα.