*Αγώνας εξ αναβολής

*Οι εφτά τελευταίοι αγώνες τους, με τους τρεις στην έδρα που θα παίξουν και σήμερα, έχουν λήξει under 2,5.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έχασε 1-2 εντός έδρας από την Σουίντον, σε έναν αγώνα που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τζέφκοτ στο 13’, ισοφάρισε με τον Τέιλορ στο 25’, αλλά δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Ντάρσι στο 44’, χωρίς να καταφέρει να εκμεταλλευτεί την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 62ο λεπτό.

Η Γκρίμσμπι δεν τα κατάφερε απέναντι στην Σουίντον, χάνοντας με 1-2 εντός έδρας, παρόλο που έπαιξε για περίπου 30 λεπτά με παίκτη περισσότερο, με το τελικό σκορ ήδη διαμορφωμένο, χωρίς να μπορέσει να ισοφαρίσει. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τέσσερις αγώνες, στους οποίους έχει τρεις νίκες, αλλά και πρώτη φετινή στο γήπεδό της για το πρωτάθλημα, εκεί που δεν έχει κερδίσει ακόμη εντός έπειτα από τέσσερα παιχνίδια!

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση του, στο -3 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, αλλά θα πρέπει να κερδίσει σήμερα με έξι γκολ διαφορά για να μπει εντός αυτών!

Και από τον σημερινό αγώνα αναμένεται να λείψει ο περσινός πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός, ΜακΑτι, που είναι τραυματίας και αγωνίζεται πλέον σε αυτήν ως δανεικός από την Λούτον όπου έχει παραχωρηθεί.

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*Εχει 4/5 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/13 N/G στη σεζόν, 4/7 εντός έδρας

*Εχει 8/13 under 2,5 στη σεζόν, 4/7 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΡΛΑΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Νιούπορτ, σε έναν αγώνα που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μοριά – Γουέλς στο 30’, ισοφάρισε με τον Γουίλαν στο 76’, ενώ είχε και δοκάρι προς τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η Καρλάιλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Νιούπορτ, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, αλλά μακριά από την έδρα της δεν έχει ακόμη νίκη, με τρεις ισοπαλίες σε πέντε αγώνες.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του, στο -1 από την σημερινή της αντίπαλο.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντίκενσον (ΜΕ), Σο – Σίλβα (ΕΠ), Σίνιορ (ΑΜ), Ντίξον (ΜΕ), χτύπησε και ο μέσος Ντέβιτ που θα λείψει επίσης, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Μπάρκλεϊ (ΑΜ), Εντμονσον (ΕΠ), Ομάρι (ΕΠ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.